Jobsův životopis se za týden dostal mezi 20 nejprodávanějších knih roku | E15.cz

Jobsův životopis se za týden dostal mezi 20 nejprodávanějších knih roku

Jobsův životopis se za týden dostal mezi 20 nejprodávanějších knih roku
Steve Jobs
• 
ZDROJ: Apple.com

ČTK

Na špičku žebříčku nejvíce prodávaných knih se za první týden na stáncích vyšplhala biografie spoluzakladatele Applu Steva Jobse, který začátkem října podlehl těžké nemoci. Během jediného týdne se knihy z pera Waltera Isaacsona prodalo 379 tisíc kusů.

Dílo s jednoduchým titulem „Steve Jobs“ přišlo na pulty 24. října a za jediný týden se prodalo třikrát více výtisků nežli u předchozího bestselleru The Litigators (Advokáti) Johna Grishama. Životopis se tak zařadil mezi dvacet nejprodávanějších titulů roku.

Už je to rok, co se v USA za první týden prodalo více výtisků nežli biografie Steva Jobse. Lidé loni v listopadu koupili přes 400 tisíc kusů biografie bývalého prezidenta George W. Bushe Decision Points (Rozhodující okamžiky) a podobné množství Deníku malého poseroutky od Jeffa Kinneyho.

Steve Jobs podlehl 5. října ve věku 56 let rakovině slinivky. Na knize o svém životě spolupracoval, měla vyjít teprve v příštím roce. Její vydání bylo vzhledem k jeho úmrtí uspíšeno. Práva na zfilmování Jobsova příběhu ke knize už zakoupilo studio Sony.

Jobsův životopis zaznamenal nebývalý prodejní úspěchJobsův životopis zaznamenal nebývalý prodejní úspěchAutor:
Jobsův životopis zaznamenal nebývalý prodejní úspěch

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!