John Malkovich přijel do Karlových Varů jako módní návrhář | E15.cz

John Malkovich přijel do Karlových Varů jako módní návrhář

John Malkovich
John Malkovich
• 
ZDROJ: CTK/Vit Simanek

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký herec a režisér John Malkovich dnes přijel na filmový festival do Karlových Varů. Zatímco předloni tu převzal Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, letos se tu představí v nezvyklé roli módního návrháře. Krátce po vystoupení na letošním hudebním festivalu Pražské jaro představí v místní galerii ve čtvrtek před půlnocí uzavřené společnosti svou kolekci pánského oblečení Technobohemian. Manekýny budou čeští herci.

Předního amerického filmaře přivítal před grandhotelem Pupp prezident festivalu Jiří Bartoška. Malkovich byl v dobré náladě; jako by už zapomněl na nemilou zkušenost, kdy mu před měsícem dosud neznámý pachatel z pokoje v pražském hotelu odcizil osobní věci za několik tisíc korun. Malkovich loni natočil festivalovou znělku.

Módní značka Technobohemian kombinuje přísné, hladké rysy městského způsobu oblékání s pohodlnějším a uvolněnějším pocitem. Po řadě Uncle Kimono z roku 2002 je Malkovichovou druhou módní řadou. První, výlučně bílou kolekci z řady Technobohemian na léto, představil loni v červnu. Je typická kombinací dokonalé krejčoviny s každodenní elegancí.

John Malkovich patří k nejvýraznějším současným hereckým osobnostem. Ve filmu se prosadil hned svou první úlohou slepého pana Willa v dramatu Místa v srdci, která mu vynesla nominaci na Oscara 1984. Mezinárodní popularitu si vydobyl sugestivní kreací intrikánského vikomta Valmonta v adaptaci románu Choderlose de Laclos Nebezpečné známosti.

Jeho filmografii ozdobila postupně spolupráce s významnými režiséry - Bernardem Bertoluccim, Woodym Allenem, s bratry Coenovými a s hereckým partnerem a režisérem Garym Sinisem. Objevil se ale také jako protihráč Clinta Eastwooda v kriminálním snímku S nasazením života, za který získal svou druhou nominaci na Oscara.

Asi nejoriginálněji ho využili scenárista Charlie Kaufman a režisér Spike Jonze v komedii V kůži Johna Malkoviche, kde ztvárnil sám sebe.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video