Na festival Rock for People přijedou i Faith No More | E15.cz

Na festival Rock for People přijedou i Faith No More

Mike Patton z Faith No More
Mike Patton z Faith No More
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kalifornská kapela Faith No More hrající směs rocku, jazzu, hip-hopu a punku bude hlavní hvězdou Rock for People, který bude ve Festivalparku v Hradci Králové od 3. do 6. července. Doplní tak další hosty 18. ročníku festivalu, mezi které patří skupiny The Prodigy, Skrillex, Orbital nebo Franz Ferdinand.

Faith No More patří k nejvýznamnějším hudebním formacím 80. a 90. let. Ve své tvorbě míchají metal s hymnickým rockem i melodickým popem. Jejich hity jako Epic, Midlife Crisis, Everything's Ruined, King for a Day, Ashes to Ashes nebo Digging The Grave si oblíbila celá generace příznivců alternativního rocku.

Americká kapela má také zvláštní vztah k Česku. To dokázala během vystoupení na začátku 90. let minulého století na pražském Strahově v roli předskokanů tehdy slavných Guns N'Roses nebo jako host rockového festivalu v Trutnově. Například v roce 1997 na svém zatím posledním řadovém albu Album of the Year použili na obalu fotografii s prvním československým prezidentem Tomášem Garriguem Masarykem.

Zpěvák Mike Patton již na Rock for People vystoupil v roce 2001, když ještě do Českého Brodu přijel se svým projektem Fantomas.

Na letošním Rock for People dále vystoupí američtí punkeři Flogging Molly, propagátor electro-hopu Example nebo ikony kytarového indie rocku Two Door Cinema Club. Mezi potvrzené interprety patří ještě zpěvák, kytarista a textař Pete Doherty s kapelou The Libertines a britská kytarová skupina The Kooks. Na festival se vrátí Enter Shikari a The Subways.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video