Nohavica se v Itálii zařadil mezi pisničkářskou elitu | E15.cz

Nohavica se v Itálii zařadil mezi pisničkářskou elitu

Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Známý "slezský bard" Jaromír Nohavica získal v sobotu jako první český písničkář italskou hudební cenu Premio Tenco. Prestižní ocenění, které se každoročně uděluje v rámci Festivalu autorských písní, Nohavica převzal v zaplněném Teatro Ariston v San Remu. Informoval o tom server Nohavica.cz.

„Grazie, Italia! Grazie, San Remo,“ poděkoval Nohavica na scéně při přebírání ceny. Jarek Nohavica se tak zařadil k takovým osobnostem písničkářského světa, jako jsou Leonard Cohen, Donovan, Jacques Brel, Bulat Okudžava či Vladimir Vysockij, kteří stejnou cenu dostali v minulosti.

Na dotaz, jak se v takové společnosti bude cítit, Nohavica řekl: „V takové společnosti se zatím cítím jako ten, kdo bude klukům chodit pro pivo.“

Italskému publiku se český písničkář představil samostatným koncertem na sobotním slavnostním večeru, který festival v San Remu uzavřel. Na závěr vystoupení zazpíval spolu s italským písničkářem Alessiem Legou česko-italskou verzi písně Zítra ráno v pět. „Většinu textů mělo takřka dvoutisícové publikum možnost sledovat v italských překladech na monitorech. Z celého večera pořizovala záznam italská televize a rozhlas,“ uvedl podle serveru Novinky Tomáš Linhart, který je správcem Nohavicových internetových stránek a který písničkáře v Itálii doprovází. Dnes večer ještě vystoupí Nohavica na samostatném koncertu v Miláně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video