Padesát odstínů temnoty: recenze BDSM pohádky o sexuálně probuzené Popelce | E15.cz

Padesát odstínů temnoty: recenze BDSM pohádky o sexuálně probuzené Popelce

Marek Čech

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Harlekýnská BDSM pohádka o sexuálně probuzené Popelce a jejím bohatém perverzním princi, jemuž se začínají připomínat stíny jeho traumatické minulosti.

Tak jako jsme si zvykli, že před Vánocemi přichází pravidelně do kin nové díly ze série Star Wars, budeme si zřejmě muset zvyknout, že na sv. Valentýna přichází čas jiné série. Zatím tedy jde jen o trilogii, ale vzhledem k tomu, že autorka knižní předlohy Erika Mitchell-Leonard, známá pod pseudonymem E. L. James, už napsala sequel této trilogie pod názvem Grey, je otázkou, jak dlouho se bude na Valentýna švihat bičíkem nebo důtkami.

Odloučení dlouho nevydrželo

Minule, v prvním dílu série Padesát odstínů šedi, se to promované studentce anglické literatury Anastasii Steele (Dakota Johnson) na konci moc nelíbilo a po šesti ranách na pozadí zvrhlého pana Christiana Greye (Jamie Dornan) opustila.

Pokračování s názvem Padesát odstínů temnoty nás přesvědčuje, že ne nadlouho. Mezi jejím vzdechnutím Christianova jména ve výtahu na konci jedničky a událostmi dvojky nás dělí pár dní, ani ne týden. Ana má novou práci v nakladatelství, kde na ni dotírá její šéf Jack Hyde (Eric Johnson).

Nemůže ale hlavně zapomenout na Christiana, vůči němuž cítí výčitky, že ho opustila, když ji potřeboval. Je proto ráda, když ji doprovodí na výstavu kamaráda Josého (Victor Rasuk), kterého v jedničce mylně vnímal jako svého konkurenta.

Jiskra, která mezi nimi nikdy nepohasla, je znovu zažehnuta, což se ukáže nejen při cestě z výstavy, ale hlavně pak při obědě v restauraci, kde dojde k hrátkám se spodním prádlem. Znáte je z každého druhého soft erotického filmu nebo třetího rande s nápaditější středoškolačkou, ale tvůrci se je snaží prodat jako vrchol erotické dráždivosti.

Sterilní erotika v MTV stylu

S onou dráždivostí erotických scén v této sérii je to vůbec problematické. Vzdechy, vypnuté ženské tělo v poutech, přivírání očí, kousání do rtů. Každý dotek Christiana způsobuje Aně orgiastické vzrušení nebývalé intenzity. Poznáme to podle chvění jejího těla a zesíleného zvuku hudebního podkresu nějakého rádiového hitu. Jde ale až o příliš sterilní podání filmové erotiky. V takovém tom MTV stylu, známém z hudebních klipů.

Ve dvojce je asi pět erotických scén, které ale působí ještě krotším dojmem než ty v jedničce. Na Jamiem Dornanovi je vidět, kolik času od minule strávil v posilně, ale mužské pozadí ukáže dychtivým divačkám v podstatě kratším intervalu, než v jakém se nám na něho naskýtá pohled každý týden v neděli v seriálu Bohéma režiséra Roberta Sedláčka.

Ňadra dcery Dona Johnsona a Melanie Griffith už jsme také viděli v jedničce, takže v tomto ohledu žádné překvapení. Stejně jako scéna se škraboškami na maškarním bálu, kterou jsme v napínavějším, tajemnějším a více vzrušujícím provedení viděli v Kubrickově posledním opusu Eyes Wide Shut.

Harlekýnská BDSM pohádka

Christian a Ana se k sobě vrátí a tentokrát je to ona, kdo určuje pravidla a vábí ho k BDSM praktikám. Pochopitelně jen k těm nejzákladnějším, které by jí nezpůsobily podobnou duševní újmu jako výprask na konci jedničky. Christian se stává aranžérem těchto situací, k čemuž využívá bohatého zázemí svého Červeného pokoje.

Průběh jejich milostných hrátek je ale mnohem fádnější, než jak se tváří. V podstatě jde o trochu vyšperkovanou misionářskou polohu o příslušné hračky (Venušiny kuličky). Anastasia má i tak výraz, jako kdyby na ni nastoupil Rocco Siffredi.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE NA SERVERU AVMANIA.CZ


Autor: Marek Čech

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video