Harley Quinn ve filmu Birds of Prey: Recenze divé jízdy Gothamem | e15.cz

Recenze: Emancipovaná jízda Gothamem. Po Jokerovi si o pozornost říká jeho parťačka

Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

K záchraně pověsti filmového vesmíru nakladatelství DC Comics jsou, zdá se, určeny postavy s dlouhými vlasy. Odhlédne-li divák od Man of Steel z roku 2013 o Supermanovi, světlé momenty v komiksové filmografii DC lze zaznamenat jen dva: tři roky starou sólovku Wonder Woman, v níž zazářila Gal Gadot, a předloňského Aquamana v podání charismatického Jasona Momoy.

Nyní se k nim přidává rozmařile barevný film Birds of Prey i se svým dodatkem o podivuhodné proměně Harley Quinn, tedy (ex)parťačky a (ex)přítelkyně Gothamského Jokera.

Film sleduje příběh této bláznivé psycholožky, která se snaží vypořádat s koncem svého vztahu s Jokerem. Děj filmu víceméně plynule navazuje na události z týmovky Sebevražedný oddíl, po které k osudovému rozchodu došlo. Culíkatá antihrdinka hledá vlastní identitu a také nějaký prostor k životu, což jí všelijací gangsteři Gothamu zrovna neusnadňují. To, že již nerandí s Jokerem, ji totiž zbavilo také jeho ochrany, a tak si kdekdo, komu v minulosti ukřivdila, na ní hodlá spravit chuť a srovnat účty.

Svým stylem vyprávění a humoru se Birds of Prey šikovně inspirují u Deadpoola z konkurenčního Marvelovského univerza a stojí a padají na excelující Margot Robbie. Australská herečka si Harley Quinn užívá, k divákovi promlouvá, občas na něj i do kamery pomrkává, a interakce s jejím okolím a tak nějak nechtěně sesbíranou dívčí partou jsou vtipné, svěží a barevné.

Slabinou filmu je ale obzvláště ta poslední akční scéna, která svojí opulentností sklouzává do přehrávaného balastu komiksových seriálů o nadmíru talentovaných hrdinech bez superschopností.

Ve výsledku však toto malé klopýtnutí nenapáchá tak významné škody. Birds of Prey jsou tak solidním „Girl Power“ bijákem, u kterého není třeba lámat si hlavu, ale soustředit se na dobrou zábavu.

Birds of Prey
(Podivuhodná proměna Harley Quinn)
Hrají: Margon Robbie, Rosie Perez, Ewan McGregor
Hodnocení: 70 %

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video