Simpsonovi nakonec neskončí, studio Fox se s herci dohodlo | E15.cz

Simpsonovi nakonec neskončí, studio Fox se s herci dohodlo

krb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hollywoodské studio 20th Century Fox Television oznámilo, že natočí další dvě série animovaného seriálu Simpsonovi. Podařilo se mu dohodnout na honorářích s herci, kteří oblíbené žluté postavičky namlouvají. S odvoláním na agenturu Reuters to sdělila agentura Mediafax.

„Fox bude pokračovat v Simpsonech, nejdéle běžící komedii v televizní historii, v další neuvěřitelné 24. a 25. sérii,“ uvedla společnost v prohlášení. Jakým způsobem se společnost nakonec s herci dohodla ale odmítá sdělit.

Jednou z nabídek, kterou prý studio Fox učinilo je, že dabérům sníží honoráře o 30 procent. Podmíněno je to však tím, že herci zároveň dostanou určitý podíl ze zisku, který plyne z vysílání seriálu, jeho prodeje dalším stanicím a z prodeje souvisejících reklamních předmětů.

Harry Shearer, který v legendárním animovanému seriálu namlouvá chamtivého pana Burnse a pobožného Neda Flanderse, dokonce nabídl, že si nechá snížit honorář o 70 procent. K tomu žádal „malý podíl na eventuálním zisku“. Televize jeho návrh odmítla.

Studio nedávno oznámilo, že si již nemůže dovolit točit další epizody, aniž by hercům, kteří Homera a spol. namlouvají, nesnížili honoráře o 45 procent. Roční plat herců činil 8 milionů dolarů.

Televize Fox vysílá již 23. sérii úspěšného seriálu Matta Groeninga. Vůbec první minisérie o rodině Simpsonových se na amerických obrazovkách objevila v dubnu 1987. Seriál, který se za dobu své existence vysílal ve více než 90 zemích světa, má na kontě bezmála 500 dílů.

Autor: krb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video