Susan Sarandonová převezme festivalovou cenu | E15.cz

Susan Sarandonová převezme festivalovou cenu

Susan Sarandonová
Susan Sarandonová
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převezme v závěru karlovarského festivalu americká herečka Susan Sarandonová. Držitelku Oscara přivítal před Grandhotelem Pupp prezident festivalu Jiří Bartoška.

Předposledním dnem pokračuje mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Na programu je dalších více než pět desítek projekcí.

Získat Sarandonovou se organizátoři karlovarské přehlídky snažili už před deseti lety, kdy v Česku natáčela seriál Děti planety Duna. Tehdy to ale nevyšlo.

Pětašedesátiletá herečka byla na Oscara nominována pětkrát. Po čtyřech neproměněných šancích za snímky Atlantic City, Thelma a Louise, Lék pro Lorenza a Nebezpečný klient se zlaté sošky konečně dočkala v roce 1996 za roli ve filmu Mrtvý muž přichází o vztahu řádové sestry a muže odsouzeného k trestu smrti. Kromě toho hrála například i v dnes už kultovních Čarodějkách z Eastwicku, Hladu a Durhamských býcích.

Nejstarší z devíti sourozenců z přísně katolické rodiny debutovala na plátně ve snímku Joe z roku 1969, o šest let později na sebe upozornila po boku Roberta Redforda ve filmu Velký Waldo Pepper. Ze vztahu s režisérem Frankem Amurrim má Sarandonová dceru Evu, s hercem Timem Robbinsem dva syny. Kromě herectví se angažuje i v politické a sociální oblasti.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video