V českých kinech začínají přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery | E15.cz

V českých kinech začínají přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: metinhd.cz

ČTK

Prvním dílem Donizettiho trilogie o tudorovských královnách, tragickou operou Anna Bolenová, odstartují dnes večer v českých a moravských kinech přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery (Met). Opera zachycuje pohnutý osud druhé manželky Jindřicha VIII. a matky slavné panovnice Alžběty I.

V titulní roli mladé královny se v režii Davida McVicara a pod hudebním vedením Marca Armiliata představí hvězdná ruská diva Anna Netrebková.

Letos se do projektu přímých přenosů zapojilo 23 kin ve 20 českých a moravských městech. Celosvětově bude v nadcházející sezóně Met Live in HD k vidění ve více než 1600 kinosálech v 54 zemích. Nově se začne vysílat například do Ruska, Izraele, Číny, Maroka nebo Slovinska.

Do poloviny dubna příštího roku zhlédnou operní fanoušci například Mozartova Dona Giovanniho, Händelovu operu Rodelinda, Gounodova Fausta, Massenetovu Manon nebo Verdiho opery Ernani a La traviata. K dramaturgickým lahůdkám bude patřit i světová premiéra barokního pasticcia Kouzelný ostrov.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu

v kategorii zpravodajství.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.