V Torontu se otevírá každoroční filmový trh | E15.cz

V Torontu se otevírá každoroční filmový trh

Z filmu Svatá čtveřice
Z filmu Svatá čtveřice
• 
ZDROJ: Bontonfilm

sul

V kanadském Torontu ode dneška až do 16. září proběhne další ročník Mezinárodního filmového festivalu Toronto. Spolu s festivalem v Sundance patří právě ten v Torontu k nejdůležitějším filmovým přehlídkám na americkém kontinentu a bývá stavěn na úroveň festivalů v Cannes, Berlíně a Benátkách. Stejně jako v Cannes a Berlíně zároveň s festivalem probíhá i filmový trh, na němž se producenti snaží prodat své filmy do americké i mezinárodní distribuce.

Přehlídka navíc tradičně bývá považována za první test šancí jednotlivých snímků při následném boji o Oskary.

K největším tahákům akce bude patřit především režijní novinka Bena Afflecka nazvaná Argo, kterou slavný herec natočil pro studio Warner Bros. Premiéru si zde odbude také netrpělivě očekávaná novinka Toma Tykwera a sourozenců Wachowských Cloud Atlas, v níž se objeví držitelé Oskarů Tom Hanks a Halle Berry.

Festival také nabídne jeden český snímek. V rámci sekce věnované současnému světovému filmu se představí Hřebejkova Svatá čtveřice.

Autor: sul

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.