Czech Press Photo: vítězem je snímek muže v dezinfekční bráně | e15.cz

Vítězem Czech Press Photo se stal snímek muže v dezinfekční bráně

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nejvyšší ocenění letošního ročníku soutěže Czech Press Photo získal fotograf Roman Vondrouš z agentury ČTK, se svým snímkem muže procházejícího dezinfekční bránou. Kvůli pandemii koronaviru se letos poprvé v historii nekonalo klasické slavnostní vyhlášení výsledků, ceremoniál se uskutenčnil online.

„Fotografie roku má zobrazovat nejdůležitější téma uplynulého roku. Tou byla a stále je jednoznačně pandemie koronaviru. Asi každý očekával fotografii chodce s rouškou v prázdné Praze. Vítězný snímek však upozorňuje na současnou situaci trochu jinak a ve zkratce popisuje život, který nyní prožíváme. Účastník Národního průmyslového summitu 2020 konaného v Betlémské kapli prochází dezinfekční bránou. Výtvarně čistý obraz vyvolává pocity izolovanosti, únavy, rezignovanosti a obav. Klade otázky. Je toto norma? Součást nového běžného života? Jaká nás čeká budoucnost?“ vysvětluje předseda poroty Joe Klamar, proč byl vybrán právě tento snímek.

Záznam slavnostní vyhlášení můžete zhlédnout zde.

V letošním ročníku bylo vypsáno sedm fotografických kategorií. Soutěžilo 288 fotografů, kteří přihlásili přes pět tisíc snímků. Vítěze jednotlivých kategorií si můžete prohlédnout v galerii.

 

 

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery