Kulturní událost roku: Colours | E15.cz

Kulturní událost roku: Colours

Čtenáři Sedmičky hlasovali v anketě o největší kulturní událost roku. Zvítězil festival Colours of Ostrava.

Loňský rok byl na kulturní události opravdu bohatý. Bylo by těžké rozhodnout, která z nich byla pro město tou největší či nejvýznamnější. Sedmička proto vybrala sedm z nich a nechala na čtenářích, aby svými hlasy v anketě rozhodli, který kulturní počin považují oni sami za nejdůležitější.
Mezi sedmi nominovanými se objevily hudební festival Colours of Ostrava, letní Shakespearovské slavnosti na Slezskoostravském hradě, výstava „Ostrava?“, rekonstrukce Rotshildova zámečku ve Vítkovicích, vydání knižního Průvodce Ostravou, výstava Heleny Salichové v Galerii Chagall a Večírek undergroundu v antikvariátu Fiducia k dvacátému výročí pádu komunismu. Svůj přehled a zájem o kulturní dění ve městě prokázali čtenáři Sedmičky také tím, že hlasovali i pro takové kulturní události roku, které se mezi sedm nominovaných vůbec nedostaly. A tak jedenáct hlasů si odnesl festival Folklor bez hranic, po jednom hlasu pak získaly obnovená expozice Ostravského muzea, oslava devadesátého výročí založení Národního divadla moravskoslezského a vystoupení ruského souboru Alexandrovci.

Ostravský fenomén

S převahou se v anketě o největší kulturní událost roku umístil hudební festival Colours of Ostrava.
Od roku 2002, kdy se konal v Ostravě vůbec poprvé, se už stal doslova fenoménem. Díky organizátorskému týmu pod vedením ředitelky festivalu a hlavní dramaturgyně Zlaty Holušové proslavil Ostravu daleko za hranice města a jeho prestiž rok od roku rostla. Natolik, že v loňském roce byl poprvé ve své historii zcela vyprodaný a jeho brány se musely poslední festivalový den pro další návštěvníky uzavřít.
Festival Colours of Ostrava je držitelem ceny Anděl za Hudební událost roku 2005 a 2006. Získal ocenění za nejlepší hudební akci roku 2004, 2005 a 2006 v anketě ALMA (Akropolis Live Music Awards) v kategorii koncert/festival roku a jako první a zatím jediný festival v České republice se stal členem European Forum of Worldwide Music Festivals, což je nezisková asociace čtyřiačtyřiceti nejvýznamnějších, nezávislých evropských festivalů, které podporují etnickou, tradiční a původní kulturu jednotlivých národů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.