Kutilům chybí market | e15.cz

Kutilům chybí market

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nové nákupní domy v Jindřichově Hradci. Pro někoho noční můra. Podle ankety Sedmičky by ale lidé ve městě chtěli další.

Chtějí Hradečáci další obchodní domy? Redakce Sedmičky uspořádala na webu anketu. Nový hobby obchoďák by podle ní lidé uvítali u Ladovky. Tuto možnost zvolilo čtyřiadvacet procent čtenářů ze 143 hlasujících. Kvůli neschválenému územnímu plánu to ale zatím na nové nákupní centrum nevypadá. V záměru ale radní počítají s tím, že by obchodní domy mohly být u všech výpadovek z Jindřichova Hradce. „Kromě silnice směrem na Lodhéřov,“ upozorňuje městský architekt Zbyněk Hartman. Tahle lokalita není podle něj pro takovou výstavbu vhodná.

Sedmičky navrhla hned několik míst, kam by Hradečáci mohli jít nakupovat. Kromě hobby marketu u Ladovky by se lidem podle ankety líbil nový obchoďák také na Vajgaru nebo v Otíně. Nejméně důvěry pak získal návrh na multifunkční obchoďák U Kuniferu. Podpořilo by jej jen deset procent hlasujících čtenářů.

„Myslím si, že máme ve městě dost míst, kde nakupovat. U nás, na sídlišti Vajgar, jsou hned tři,“ reagovala Ludmila Hezounová z Hradce. Ne každý ale touží po velkých obchodech. „Více zákazníků by mělo být v centru, ne na okraji města,“ reagoval na anketu čtenář Jaroslav Chalupský. Pak podle něj tak mohou vznikat nové kavárny a obchody se speciálním zbožím.

Nechtěl by, aby Hradec vypadal jako České Budějovice nebo Pelhřimov. „Střed města je tam mrtvý. Lidé jdou do nákupních center a z parkoviště zamíří zase rovnou domů,“ myslí si.
Jako vhodné místo pro nové nákupní centrum navrhuje prostory bývalé hasičárny.
Jestli Hradec potřebuje další obchoďáky, by si měli podle Jaroslava Chalupského rozhodnout sami lidé. Buď profesionálně zpracovanou anketou, nebo tím, jak je budou využívat. Celkově hlasování vyznělo v neprospěch dalších potravinových obchodů. „Uvítal bych Obi nebo Baumax,“ uvedl čtenář, který se podepsal jako Just Andy.

Mohl by prý vzniknout třeba místo Kauflandu či Penny marketu. Ve městě je teď pět supermarketů s potravinami a šest Jednot. Podle počtu obyvatel připadá na každý z nich 4 600 Hradečáků.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video