Kvalitní architektura vzniká i na vesnicích. Podívejte se na povedené realizace | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Kvalitní architektura vzniká i na vesnicích. Podívejte se na povedené realizace

Petra Jansová

Petra Jansová

Dobrá architektura nepotřebuje jen velká města, říká autorka Knihy 20 000 Michaela Hečková. Publikace přináší portrét 20 realizací z míst, v nichž žije méně než 20 tisíc obyvatel. 

„Nejsme moc zvyklí jezdit se inspirovat na vesnici a maloměsto, jenže právě v malém měřítku se toho často podaří mnohe více a lépe. Kniha není rozhodně určena pouze architektům, ale také všem těm, kteří rádi cestují a vlastně obecně, se rádi nechají překvapit,“ říká Michaela Hečková.

Autorka se snažila zachytit proměny 20 českých vesnic a malých měst po výstavbě nových veřejných budov nebo po urbanistických zásazích, které dokážou významně ovlivnit charakter a daného místa.

Bydlení za 10 milionů liber: nahlédněte do luxusní architektonické hříčky. Je na prodej

„Zpětná vazbu na knihu je úžasná. Objednávají si ji starostové a lidé ve vedení menších měst nebo obcí. Což je vlastně skvělý feedback, ve který jsme doufali,“ říká Hečková.

Na knize pracovala společně s Matějem Chaberou, grafickým designérem a nositelem ocenění Czech Grand Design za kategorii grafický designér roku 2017. 

Mezi uvedené stavby patří rozhledna Růženka v obci Růžová od libereckého studia Mjölk architekti, nová galerie v Humpolci 8smička od OK PLAN ARCHITECTS, pozorovatelna Durch ve Valašských Příkazech od architekta Zdeňka Fránka nebo hotel Štajnhaus v moravském Mikulově od studia ORA.

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!