Kvůli povodním už na Liberecku zemřeli tři lidé | E15.cz

Kvůli povodním už na Liberecku zemřeli tři lidé

Záplavy způsobené vytrvalými dešti si dnes na Liberecku vyžádaly tři lidské životy.

V Půldruhé odpoledne se hasiči snažili v Lindavě na Českolipsku zachránit muže kterého smetl proud místního rozvodněného potoka Svitávka. Ostatním lidem ve spolupráci s hasiči se muže podařilo vytáhnout z vody. „Muž už ale nedýchal a už se ho nepodařilo oživit. Další potvrzená oběť sobotních záplav je v Dětřichově ve Frýdlantském výběžku,” uvedla Iva Michalíčková, mluvčí hasičů v Libereckém kraji.
Podle informací potvrzených Zdravotnickou záchrannou službou dnes v pět hodin odpoledne mají povodně už i třetí oběť, tentokrát v Raspenavě.
Hasiči už také aktuálně sledují stav přehrad na Liberecku a v Jizerských horách. Jako nejvíce ohrožená zatím vypadala vodní nádrž Mlýnice u Nové Vsi v okrese Liberec. Podle Ivy michalíčkové její protržení ale zatím nehrozí. „Vodohospodáři postupně vodní nádrž odpouštějí. Hasiči pokračují také v Nové Vsi s evakuací osob z domů, které zaplavila voda z místních rozvodněných potoků a přívalová voda z luk a polí,” dodala Michalíčková.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.