Kytarový mág Bryant zahraje v Ústí

Za posledních deset let odehrál dva tisíce koncertů po celém světě. Teď se mladý Brit Danny Bryan představí v Ústí.

Mistr syrových bluesrockových vypalovaček i překvapivě něžných pomalých skladeb. Tak třicetiletého Dannyho Bryanta představují hudební kritici. Díky úsilí hudeních nadšenců zahraje fenomenální Brit i v Ústí.
„Danny Bryant patří podobně jako třeba Joe Bonamassa k nové vlně mladých talentovaných kytaristů, kteří s úctou ke starým mistrům vyznávají blues, ale s ohledem na svůj věk jej hrají s patřičným drivem a nasazením,“ tvrdí Ivan Dostál, který stojí za pozváním umělce do Ústí nad Labem.
O mladém muzikantovi z anglického Hertfordshire mluví svět jako o kytarovém zázraku. Začal hrát v patnácti letech a už o tři roky později se stal profesionálním kytaristou a zpěvákem. Od té doby odehrál tisíce koncertů po celém světě a setkal se na pódiu s takovými osobnostmi, jako Joe Cocker, Carlos Santana, Greg Allman, nebo Buddy Guy.
Danny Bryant se dnes může pochlubit obrovskou fanouškovskou základnou i mimo svoji vlast, jeden z nejsilnějších fanclubů má v Holandsku.

Hraje s otcem

Se svou kapelou RedEyeBand se poprvé představil v roce 1999 a během světového turné k jejímu desátému výročí vystupoval i v České republice.
Všichni tři členové kapely, tedy Danny Bryant, jeho otec Ken s basovou kytarou a Trevor Barr za bicími, jsou podle Dostála profesionálové, kteří naprosto každý koncert odehrají na sto procent. Kapela RedEyeBand má na kontě už sedm alb. A autorské písně Dannyho Bryanta jsou natolik populární, že je často přebírají jiní interpreti.
Od začátku letošního roku je RedEyeBand opět na světovém turné. Jednou z jeho zastávek bude také 3. února od osmi hodin Národní dům v Ústí nad Labem.
Bryantovo zatím poslední album Just As I Am, které vyšlo začátkem loňského roku, sklidilo obrovský úspěch jak mezi fanoušky, tak u odborných kritiků, kteří je považují za dosud nejzralejší. Právě skladby z této desky zazní i na ústeckém koncertě.