Legendární hry Atari se vrací - pro dotykové ovládání | E15.cz

Legendární hry Atari se vrací - pro dotykové ovládání

Atari Arcade
Atari Arcade
• 
ZDROJ: Microsoft

ČTK

Softwarový gigant Microsoft vrátil na herní trh značku Atari. Nabídl osm klasických her Atari Arcade optimalizovaných pro dotyková zařízení s chystanými Windows 8.

Atari bylo na vrcholu v 80. letech, kdy spolu se značkami Commodore nebo ZX Spektrum představovalo synonymum pro domácí počítač určený převážně k hraní her.

„Uvolnění této sady notoricky známých her, jako je například Pong, Centipede, Missile Command či Asteroids, potěší především ty uživatele, kteří na těchto hrách doslova vyrostli. Díky nástupu zařízení s dotykovým ovládáním je tak možné opět vtáhnout uživatele do hry a nabídnout jim tradiční zábavu, na kterou se již částečně zapomnělo,“ uvedla mluvčí českého Microsoftu Markéta Kuklová.

Atari Arcade je určen především pro dotyková zařízení se systémem Windows 8 a prohlížeč Internet Explorer 10. Bez problémů ale funguje i v prohlížeči Internet Explorer 9, stejně jako v celé řadě dalších aktuálně dostupných prohlížečů. Již dříve se pod téměř zapomenutou značkou Atari objevila speciální herní kolébka, která přemění iPad od Apple v plnohodnotnou herní konzolu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.