Lenovo: hybrid tabletu a notebooku může porazit iPad | E15.cz

Lenovo: hybrid tabletu a notebooku může porazit iPad

Prototyp Lenovo IdeaPad Yoga
Prototyp Lenovo IdeaPad Yoga
• 
ZDROJ: Mobilmania.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šéf Applu Tim Cook se nedávno nechal slyšet, že trh s tablety může jednoho dne klidně překonat segment klasických počítačů a notebooků. S tímto tvrzením by ale nejspíše nesouhlasil Peter Hortensius ze společnosti Lenovo.

Dle jeho slov z rozhovoru na serveru LaptopMag je jeden z možných úspěšných směrů právě hybridní řešení notebooku a tabletu v jednom, což už se snižující tloušťkou notebooků přestává být problém (alespoň ve srovnání s minulostí).

Jako příklad uvádí nedávno prezentovaný IdeaPad Yoga, který je připraven pro operační systém Windows 8 s dotykovým rozhraním Metro.

Právě ultrabooky ukazují, že je možné vytvořit velmi tenké hybridní zařízení, které lze snadno a rychle použít jako tablet. S počítači provádíme různé úlohy, tablety jsou z toho pohledu omezené na jinou oblast činností. Případné hybridy nabídnou ale dvě funkce v jednom – klasický notebook s hardwarovou klávesnicí a použitelný tablet pro pohodlnou konzumaci obsahu.

IdeaPad Yoga jako klasický notebook, ale i jako dotykový tablet s vlastním stojánkem:

Prototyp Lenovo IdeaPad Yoga Autor: Mobilmania.cz

Prototyp Lenovo IdeaPad Yoga Autor: Mobilmania.cz

Peter Hortensius také dodává, že zlomový bude tento a následující rok, kdy si ukáže, zda ultrabooky a forma hybridních zařízení dokážou udržet krok s populárními tablety.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video