Lidé chodí do aqauparku častěji. Loni jich bylo 49 000. | E15.cz

Lidé chodí do aqauparku častěji. Loni jich bylo 49 000.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Aquapark v Karviné byl zrekonstruovaný před čtyřmi lety. Jeho vybavení je moderní a lidé ho navštěvují čím dál více.

Aquapark letos začal sezónu o týden dříve. Na návštěvníky čeká v době od devíti do sedmi večera řada atrakcí a sportovního vyžití. Nechybí ani široká nabídka občerstvení.

„Z atrakcí je nejoblíbenější zejména u dětí tobogán, rády se také svezou na divoké řece,“ řekla vedoucí letního koupaliště Taťána Červená. Na své si přijdou i sportovní nadšenci. Zahrát si mohou plážový volejbal, badminton a stolní tenis. V dětském brouzdališti shlíží na děti velký klaun, voda na ně srší z vodního talíře. Dětské bazénky jsou v sezóně vždy plné, to potvrzuje i návštěvnice, která na karvinské koupaliště dojíždí až z Orlové. „Na koupaliště v Karviné chodím s dětmi ráda. Vyhovuje nám dětské brouzdaliště, dcery se v něm vydrží cákat půl dne,“ řekla Vladimíra Jeřábková.

Občerstvení se nabízí v letním areálu hned na několika místech. V hospodářské budově jsou otevřena tři okýnka, kde se dá koupit hamburger, pizza a hranolky. Lidé si mohou sednout i na terasu zdejší restaurace s větší nabídkou jídel i nápojů. Ve stánku si děti pochutnají na zmrzlině či cukrové vatě. Netradiční je na koupališti zákaz kouření. „V areálu se může kouřit jen v zahrádkách s občerstvením,“ potvrdila Taťána Červená. Toto opatření zvolili provozovatelé koupaliště kvůli dětem.

Aquapark se zrekonstruoval před čtyřmi lety. Staré dva bazény nahradily vany z nerezu a přibylo dětské brouzdaliště. Nové jsou i šatny a boxy. „Lidé si mohou zdarma odložit věci u šatnářky. Cennosti se v šatně ukládají za poplatek deset korun, nebo si je mohou návštěvníci uzamknout do speciální skříňky,“ dodala Červená.

Jedinou rekonstrukcí neprošly záchodky, ty jsou deset let staré. „Záchodky nejsou nové, ale jejich stav je dobrý. Na jejich úklid máme vyhrazeného jednoho pracovníka. Ten v intervalech WC i jeho okolí uklízí,“ řekla vedoucí Červená.

Vstupné oproti loňskému roku podražilo. „Letos jsme museli lehce zvednout vstupné. Oproti loňsku bude to základní stát o pět korun víc. Stále jsme však jedno z nejlevějších koupališť v regionu,“ prohlásil ředitel městské správy sportovních zařízení Petr Dyszkiewicz. Zůstávají zachovány slevy pro seniory nad 60 let a slevy pro skupiny nebo rodiny. Levnější je vstup po čtvrté hodině odpolední.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.