Lovíšek kvůli Válcovnám odmítl i Slavii | e15.cz

Lovíšek kvůli Válcovnám odmítl i Slavii

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vyprodané Stovky a soupeři jako Sparta nebo Baník. Tak to vypadalo, když Válcovny hrály před třiatřiceti lety první ligu. A byl u toho i Marián Lovíšek.

Sezona 1976/1977. To je doba, kdy Frýdek-Místek žil fotbalem. Válcovny plechů hrály první ligu a v sestavě nastupoval pravidelně i obránce Marián Lovíšek. Pro dvaašedesátiletého rodáka z Povážské
Bystrice to bylo nejlepší období jeho fotbalové kariéry.
„Tehdy působili ve Frýdku-Místku fotbalisté z celého Československa. Vytvořili jsme perfektní partu. Škoda jen, že se nám nepodařilo udržet se v první lize déle. Naši fanoušci by si to rozhodně zasloužili.
Byli prostě vynikající,“ vzpomíná Lovíšek.
Fotbalová euforie město ovládla už o rok dříve, když tým bojoval o postup do ligy.
„Tenkrát jsme před vyprodanými Stovkami porazili Vlašim a zajistili si postup. Splnil se mi obrovský sen, protože jsem sportu všechno podřídil, abych někdy okusil, jaké to je hrát první ligu,“ prozrazuje
Lovíšek, který ještě v šedesáti letech nastupoval v sestavě Vrchteplé.
Bezprostředně po postupu navíc přišla nabídka pražské Slavie. „Přestup už byl téměř na spadnutí, ale nakonec jsem se s vedením Válcoven domluvil, že zůstanu ve Stovkách. Bylo tady vynikající zázemí,“ vysvětluje bývalý obránce.
Lovíšek se s bývalými spoluhráči pravidelně setkává. „Vždycky, když kluci pořádají nějaký turnaj a dají mi vědět, přijedu,“ uzavírá legenda.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video