Luxusní byty od Bořka Šípka budou hotovy na přelomu roku | e15.cz

Luxusní byty od Bořka Šípka budou hotovy na přelomu roku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rok po zahájení stavby Paláce Ehrlich v centru Plzně jsou hotové tři podzemní a jedno nadzemní podlaží. V devítipodlažním domě za zhruba čtvrt miliardy korun, který navrhl architekt Bořek Šípek, má vzniknout do konce roku, nejpozději do února, celkem 52 zatím nejluxusnějších bytů ve městě. Zpoždění stavby, která měla být hotová do srpna, je dáno problémy dodavatele stavby, kterého navrhli do insolvence jeho údajní věřitelé, řekl Michal Štěpánek, majitel investorské firmy MICHAEL Development. Začátek stavby už byl posunut o téměř dva roky kvůli přístupu bank i vlastníků sousedních domů.

„Majitel stavební firmy Kočí Group se s věřiteli soudí, protože návrh na insolvenci byl podivný. Pro banky ale byla firma v návrhu na insolvenci neakceptovatelná a vázlo úvěrování stavebníka,“ uvedl Štěpánek. Firma poté, aby se projekt urychlil, předala 17. dubna stavbu novému dodavateli, české filiálce slovenské firmy SWM Bohemia, kterou doporučily investorovi renomované koncerny. „Mají za sebou výjimečně kvalitní stavby, což je podmínkou našeho projektu. Navíc nespoléhají na subdodávky, ale nejdůležitější profese mají vlastní,“ dodal.

Budova roste v jednom z nejatraktivnějších míst v Plzni - v parku v Šafaříkových sadech pod Západočeským muzeem. Dům bude mít podle investora i stavitele díky Šípkovi „tvář“ a jeho hodnota trvale poroste. Dosud si klienti podle Štěpánka zarezervovali 40 procent bytů. Jejich cena se pohybuje od 37 000 do 60 000 korun za čtvereční metr. „Hrubá stavba bude v srpnu. S klienty jsme se dohodli, že jim byty předáme do konce roku, nejdéle do konce února 2013. Pokud by to dodavatel nestihl, platí obrovské penále,“ tvrdí Štěpánek. Podle manažera SWM Jiřího Kubelky je reálné stavbu stihnout do konce roku. Na místě pracuje nonstop 36 lidí. SWM postavila luxusní domy v Rusku, Německu a Francii, v ČR Office Park Butovice II a velké vily u Prahy, Brna a Ostravy.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery