Lvi jsou první. A jejich forma graduje | e15.cz

Lvi jsou první. A jejich forma graduje

Filip Kadeřábek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Základní část 1. ligy hokejisté Ústí vyhráli. V play-off budou vždy začínat na domácím ledě. Soupeře pro čtvrtfinále poznají až po bitvě týmů ze středu tabulky. Z ní čtyři celky doplní kvarteto nejlepších. Play-off startuje v pátek 18. února.

Závěr sezony Ústeckým Lvům vyšel. Stejně jako před rokem za sebou nechali rivala z Chomutova. Diváci i trenér týmu Petr Rosol jsou spokojení, že forma Slovanu má vzestupnou tendenci.
Tak je to správné. „Nejde si držet nejlepší formu od září celou sezonu. Také jsme půjčovali hráče týmům do extraligy. Trénink je uzpůsobený, aby vše gradovalo v lednu a únoru. Máme pořád co zlepšovat. Abychom vyhrávali 10:0, aby brankář nedostával góly a podobně. Takové to samozřejmě nikdy nebude. Ale přibližujeme se představě, kterou chceme na ledě předvádět,“ může být klidný kouč Petr Rosol.

Cílem je extraliga

K vrcholu sezony tak mohou hokejisté přistoupit uvolněně. Tým už několikrát ukázal, jak silný umí být. Dalším cílem Ústí je vyhrát vyřazovací část první ligy a dostat se do baráže o extraligu.
Podle třiatřicetiletého obránce Milana Vobořila je důležité se na klíčové zápasy dobře připravit a vlétnout do play-off hned od začátku. „Uděláme pro vítězství maximum. Teď se rozhodne, jestli bude sezona úspěšná, nebo ne. Vrátil jsem se nedávno z hostování v Litoměřicích. Rozkoukávám se tu, ale je cítit, že tým je kvalitní a vládne dobrá nálada,“ dodává čtvrtý nejproduktivnější zadák soutěže.
Ústecký tým zůstává už delší dobu pohromadě. Odchody hned doplňují. Naposledy přišel z Hradce Králové nejlepší střelec ligy Jaroslav Roubík. Sice mu puk před týdnem zlomil nadvakrát nos, ale pro závěr sezony by měl být platným hráčem. Spokojenost hlásí z kabiny Lvů i s letošní novinkou. V 1. lize hrají více společných zápasů kluby z horní poloviny tabulky. Odpadlo tím několik duelů, které nic nepřinášely. Týmy se těžšími bitvami navíc lépe připravily.
Trenér Rosol vidí velkou výhodu v tom, že Ústí bude začínat sérii play-off vždy doma, na svém širokém kluzišti. Doufá i v tradičně dobrou podporu fanoušků.
Nepříjemný fakt je pohled na zaplněnou marodku týmu. Osm hráčů je zraněných, Zeman, Kanko a Pazourek si už o medaile asi nezahrají. Pojkar, Němeček, Šagát, Janků a Kloz se snad co nejdříve uzdraví. „Co komu je, říkat nebudu. Aby toho soupeř nevyužil, kdyby kluci nastoupili. Snad se dají rychle do pořádku, jinak to je špatný,“ přemýšlí trenér HC Ústí.
Pro play-off mají Lvi zapsaných devět posil, které teď hrají v jiných klubech, ale v Ústí už dříve hrály. Jsou to dva brankáři, dva obránci a pět útočníků. Do týmu je trenéři zařadí pouze při nepředvídatelných situacích. Dříve se Ústečanům totiž nové doplňování sestavy neosvědčilo. Trenér věří dlouhodobé týmové práci

Chomutov bude silnější

V souvislosti s hlavním favoritem soutěže se občas mluví o Chomutovu. Přesto základní část ligy vyhrál Slovan. I když s menším počtem bodů a vstřelených gólů než v loňském roce. Podle vedení ústeckého týmu mohlo mít na Chomutov vliv, že měl spoustu hráčů během sezony půjčených různě v extralize. „Ale není to jen o Chomutovu, nebezpečnými v play-off budou i Jihlava s Olomoucí. Nejsou to žádní otlounkánci. Bude to ještě zajímavé,“ těší se na zápletku kouč Rosol.
Do zahájení play-off příští týden v pátek je dost času. Do neděle se hráči připravují na suchu ve dvoufázových trénincích. Chtějí obnovit fyzické síly. Od dalšího týdne už začne technická a herní příprava.
Do branky bude stále připravená naskočit trojice gólmanů Orct, Francouz a Salfický. Zatím se budou mezi tyčemi střídat. Když ale bude mít někdo lepší momentální formu, do těžkých zápasů dostane samozřejmě přednost.

Autor: Filip Kadeřábek

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video