Majitel Snapchatu bude propouštět. Na odstupném zaplatí stovky milionů | E15.cz

Majitel Snapchatu bude propouštět. Na odstupném zaplatí stovky milionů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost Snap Inc, která provozuje populární mobilní aplikaci Snapchat, plánuje v březnu propustit sedm procent svých zaměstnanců po celém světě, zejména z technických a prodejních týmů. Uvádí to ve zprávě pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

 

K tomuto kroku ji přinutil tlak akcionářů, protože od loňského března, kdy vstoupila na akciovou burzu, její výsledky zaostávají za očekáváním.

Společnost odhaduje, že na odstupném vyplatí přibližně 10 milionů dolarů (206,4 milionu korun), propouštění by jí však letos mělo přinést úsporu kolem 25 milionů dolarů. Ke konci prosince 2018 v podniku pracovalo přes tři tisíce zaměstnanců.

Snapchat zahájil činnost v roce 2012 jako aplikace umožňující uživatelům posílat fotografie, které po několika vteřinách z přístroje zmizí. Firma se od té doby stala i tvůrcem a agregátorem mediálních obsahů podobně jako další velké internetové společnosti. Loni na podzim se pak začala označovat i za výrobce fotoaparátů a přejmenovala se na Snap Inc.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.