Mapa nájemného už zahrnuje i údaje z nájemních bytů obcí | E15.cz

Mapa nájemného už zahrnuje i údaje z nájemních bytů obcí

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mapa místně obvyklého nájemného ministerstva pro místní rozvoj (MMR) zahrnuje od května nově také údaje od obcí. Data obecních samospráv tak doplňují dosavadní údaje ze znaleckých posudků. Mapa má pomoci řešit situaci po deregulaci činží.

„“ uvedl ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský. Údaje o uzavřených nájemních smlouvách zaslala například města Libochovice, Tábor, Choceň nebo Mikulov.

Cílem mapy nájemného je pokrýt hlavně sídla nad 2 tisíce obyvatel, kde už skončila regulace nájemného. V sekci znaleckých posudků mapa zachycuje přes 30 procent těchto sídel. Data do mapy pro ministerstvo postupně doplňuje Institut regionálních informací z Brna.
Mapa nemá sloužit jako podklad pro rozhodování soudů ve sporech o určování výše činží, je určená pro majitele bytů i nájemníky pro lepší orientaci v cenách nájemného po deregulaci. Dostupná je na internetové adrese www.mmr.cz/mapanajemneho. Posledním dnem loňského roku skončila regulace nájemného přibližně pro 400 tisíc bytů v Česku. Ve většině krajských měst, velkých městech Středočeského kraje a v Praze to bude k 31. prosinci 2012. Celkem se v Česku regulace týkala přibližně 700 tisíc bytů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video