Maruti Suzuki postaví továrnu za téměř 24 miliard korun | E15.cz

Maruti Suzuki postaví továrnu za téměř 24 miliard korun

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: marutisuzuki.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší indický výrobce osobních automobilů Maruti Suzuki investuje téměř 1,3 miliardy dolarů (24 miliard korun) do výstavby nové továrny.

Firma Maruti Suzuki, jejímž většinovým vlastníkem je japonská automobilka Suzuki Motor, kontroluje polovinu trhu s osobními vozy v Indii. Společnost se ale nyní potýká s rostoucí konkurencí ze strany největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor a dalších rivalů.

Indie je třetí největší ekonomikou v Asii. Země je podobně jako sousední Čína atraktivním odbytištěm pro výrobce automobilů, kteří se na těchto rychle rostoucích trzích snaží kompenzovat slabší poptávku ve vyspělých zemích.

Výzkumná společnost J.D. Power and Associates letos předpověděla, že Indie se do roku 2020 dostane mezi tři největší automobilové trhy na světě. Upozornila, že v loňském roce Indie obsadila šesté místo, když předstihla Británii, Francii a Itálii.

Loni se podle J.D. Power v Indii prodalo 2,7 milionu osobních a lehkých užitkových vozů ve srovnání s prodejem pouhých 700.000 vozů v roce 2000. Do roku 2020 by se měl prodej podle prognózy J.D. Power vyšplhat na 11 milionů vozů ročně. Indie by tak měla být třetím největším automobilovým trhem světa po Číně a Spojených státech.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video