Medailová naděje z Havířova | E15.cz

Medailová naděje z Havířova

Jiří Podhájecký Havířov

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Budoucí policista Alexandr Jurečka patří k největším talentům českého juda.

Česká republika nepatří k judistickým velmocím. Přesto se občas objeví nějaký špičkový zápasník. Jeden možná vyrůstá v Havířově. Devatenáctiletý Alexandr Jurečka má za sebou vydařený rok. Na mistrovství Evropy skončil pátý a na světovém šampionátu juniorů obsadil sedmou příčku.
„Byl to opravdu hodně povedený rok. Ale bohužel jsem kvůli tomu trošku šidil školu, takže letos chci všechno dohnat,“ přiznal Jurečka.

Od začátku s jedním trenérem

S judem začal před deseti lety a do klubu ho přihlásil děda. Od samého začátku ho vede trenér Zdeněk Frenštátský. „Saša patří k nejtalentovanějším judistům v juniorské kategorii. Záleží jen na něm, jestli svůj potenciál využije. Pokud nepovolí, věřím, že bude vozit medaile z evropských i světových šampionátů,“ pochválil mladého sportovce Frenštátský. Jurečka má se svým trenérem výborný vztah a dokonce přiznal, že zkušený kouč je jeho vzorem. „Když jsem se připravoval na evropský šampionát, tak neváhal ve svých třiašedesáti letech se mnou cvičně zápasit. Musím před ním smeknout a poděkovat mu,“ řekl Jurečka. Havířovský judista je trojnásobným mistrem republiky, jednou v dorostu a dvakrát v juniorech. Prosadil se i na mezinárodní úrovni, ovšem kterého úspěchu si nejvíce váží, neprozradí. „Jediné, co řeknu, je, že se musím pořád zlepšovat a neohlížet se dozadu na to, co bylo,“ uvedl Jurečka.

Letos dává přednost škole

Zatímco minulý rok byl vydařený, letos dostane před sportem přednost škola. Jurečka studuje posledním rokem Policejní školu v Holešově a čeká ho maturita. „Musím se více soustředit na školu. Loni jsem trochu lajdačil. Měl jsem hodně závodů a soustředění,“ pověděl budoucí policista Jurečka. Že by ale jeho výkonnost kvůli škole šla dolů, strach nemá. „Trenér mi vždycky dá tréninkový plán na čtrnáct dní a ten se snažím dodržovat. Jediné minus je, že nemám tréninkového partnera,“ řekl Jurečka.
Jako každý sportovec touží i Jurečka jednou startovat na olympiádě. „Tu v Londýně 2012 asi nestihnu, to bych musel mít obrovské štěstí, ale za další čtyři roky v Rio de Janeiru už bych chtěl startovat,“ přeje si Jurečka. Talentovaný sportovec byl vyhlášen i nejlepším sportovcem Havířova ve své věkové kategorii. „To ocenění jsem vůbec nečekal. Podle mě je daleko více lepších sportovců ve městě, než jsem já,“ řekl ke svému úspěchu skromně Jurečka.

Autor: Jiří Podhájecký Havířov

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video