Místo činu? Domov!

Ostravská policie dnes začala rozsáhlou kampaň, která má za cíl zamezit domácímu násilí. Její název zní: Místo činu? Domov!

Mediální tváře kampaně se stala modelka Monika Žídková. Lidé budou vyzýváni k tomu, aby nebyli k domácímu násilí lhostejní. Letáky s texty informující o domácím násilí budou distribuovány do obchodních center, stejně jako škol a školek. Policie nechala vyrobit i rozhlasové spoty, které uslyší cestují v hromadných dopravních prostředcích.
„Jste ohroženi ve svém vlastním domově? Neskrývejte svůj problém a vyhledejte odbornou radu a podporu! Nebojte se hájit svá práva! Pomůžeme Vám, umíme to! V případě ohrožení domácím násilím volejte 158,“ nabádá posluchače hlas mladého muže. Do kampaně se v Ostravě zapojují i veřejnoprávní a některá soukromá média.
„Kdyby nám kampaň pomohla zjistit a řešit jediný případ týraného dítěte, seniora nebo ženy, pak si můžeme říct, že jsme byli úspěšní,“ míní ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
V letošním roce kvůli vzrůstajícímu počtu případů domácího násilí zavedli ostravští specialisté novou službu – poradenskou pomoc zúčastněným osobám domácích incidentů. Lidé, které hledají pomoc policejních specialistů, se nyní mohou obrátit na Obvodní oddělení policie Ostrava-střed na Masné ulici, nebo na oddělení policie v Porubě na Dělnické ulici. Zde slouží policisté, kteří se takovou formu násilí specializují. Od počátku roku do poloviny září vykázali ostravští policisté ze společných obydlí již dvaatřicet osob. Vloni přitom to samé museli na Ostravsku udělat osmadvacetkrát.