Most zastavil hokejisty z Klatov | e15.cz

Most zastavil hokejisty z Klatov

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bojovnost nestačila. Klatovskému druholigovému týmu skončila sezona po odvetě druhého kola play-off.

Z boje o lístek na baráž o první ligu vypadli klatovští hokejisté. Stopku jim v semifinále vystavil soupeř z Mostu, který se netají ambicemi vrátit se po dvou letech opět mezi prvoligové kluby. Most si postup do finálové bitvy druholigové skupiny Západ zajistil zásluhou dvou hladkých výher. První duel semifinále Klatovští nezvládli. Navíc nedokázali vstřelit na mosteckém ledě ani jednu branku. „Domácí na nás doslova vlítli. Ale ve druhé třetině jsme udávali tempo hry my a závěrečná byla herně vyrovnaná. Ovšem na rozdíl od soupeře jsme my nedali góly,“ ohlíží se za prvním semifinálovým duelem trenér hokejistů SHC Maso Brejcha Klatovy Radek Mužík. „Zápas rozhodly proměněné šance Mostu, dal nám z nich tři branky. Nám to tam nespadlo ani jednou. S obrovským odhodláním vyrovnat stav série šli klatovští hokejisté do odvety před domácím publikem.

Most opět precizně pracoval v obraně. V této činnosti a v čele s vynikajícím Sedláčkem v kleci s ním Klatovy dlouho držely krok. O výsledku semifinálové odvety na klatovském ledě rozhodla až třetí třetina. V ní padly všechny čtyři góly, z toho tři do sítě Klatov. „Nedali jsme branky. Zase jsme ve druhé třetině nevyužili několika samostatných nájezdů ani trestného střílení v podání Jana Pavlise. Ve třetí třetině to bylo už vabank. Když jsme ustáli bez újmy všechna ta dvojnásobná vyloučení, tak jsme mysleli, že to kluky nakopne. Ale bohužel,“ připomíná Mužík.

„Také Most měl dobré gólmany, ale tohle je na nás. Na naší střelecké nemohoucnosti,“ kritizuje. Klatovští hokejisté byli z vyřazení hodně smutní, zklamaní, v šatně po prohře bylo hrobové ticho. „Všechny nás to moc štvalo a mrzí dodnes. Po úspěchu v prvním kole jsme byli nažhavení a chtěli jít ještě dál. I když má Most velmi kvalitní tým, my s ním hráli vyrovnané partie. Bohužel, nedali jsme v nich góly. A bez branek nemůžeme pomýšlet na úspěch,“ ví klatovský lodivod. Cílem klatovských hokejistů bylo postoupit do play-off. Trenérovým tajným přáním byl postup do druhého kola této vyřazovací části soutěže.

„Pak jsme chtěli všichni ještě dál. Ale nevyšlo to. Ovšem troufám si tvrdit, že zas tak dlouho smutnit nemusíme. Byla to úspěšná sezona. Hráčům i fandům patří proto můj dík,“ říká Radek Mužík, pro jehož soubor už tak sezona skončila. „Už se nescházíme. Tečku ale uděláme v pátek 18. března, ovšem ne na ledě. V bezděkovském Rualu se rozloučíme s těmi, co nám skvěle fandili a co klatovský hokej mají rádi,“ prozrazuje.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video