Muže z Aljašky, který uvízl v závějích, zachránilo zmrzlé pivo | E15.cz

Muže z Aljašky, který uvízl v závějích, zachránilo zmrzlé pivo

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zmrzlé pivo dost možná zachránilo život Američanovi, který na západě Aljašky zapadl s autem v závějích a v mrazech až minus 17 stupňů musel přečkat téměř tři dny, než přišla pomoc. O případu dnes informoval deník The Daily Telegraph.

Clifton Vial se vydal na výlet, prý aby prozkoumal, jak daleko na sever se může dostat po silnici. Když byl asi 65 kilometrů od svého domova ve městě Nome na aljašském pobřeží, zastihla ho silná sněhová bouře. Vůz se mu nepodařilo vyhrabat, a protože v místě neměl jeho mobilní telefon signál, nezbylo mu, než se pokusit vyčkat v autě, dokud se mu nedostane pomoci.

Situaci mu navíc ztěžovaly nejen mrazivé teploty a absence teplého oblečení, ale také nedostatek potravin. Snažil se proto zahřát, jak mohl, a kalorie doplňoval z plechovek zmrzlého piva, které měl naštěstí ve voze. I přes tak výživnou stravu, ale prý během 60 hodin, kdy byl sám v autě, zhubl o více než sedm kilogramů a začínal halucinovat.

Zachránily ho až pátrací čety složené z hasičů i dobrovolníků, které oblast začaly prohledávat, když v úterý nepřišel do práce.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video