Na stránkách Playboye se objevila vůbec první muslimská modelka s hidžábem | E15.cz

Na stránkách Playboye se objevila vůbec první muslimská modelka s hidžábem

elk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

„Žijte své životy podle svého nejopravdovějšího Já a povzbuzujte ostatní, aby dělali totéž,“ říká v rozhovoru pro BBC, kde otevřeně mluví o sobě, o svých názorech a cílech. Americká novinářka Noor Tagouri pózovala v říjnovém Playboyi aby, jak sama říká, konfrontovala předsudky o tom, jací by lidé měli být a jak žít.

Oblečená v kožené bundě, džínách a sportovní obuvi, mluví o skromnosti. Noor Tagouri tak překonává zažitou představu, že muslimské ženy nosící hidžáb a jsou vždy submisivní a utlačované. Její fotky se objevily v sekci Renegates of 2016, věnované lidem, kteří se nebojí riskovat, být otevření a dosáhnout svých cílů i za cenu konfrontace s konformními společenskými názory.

Dvaadvacetiletá Američanka libyjského původu ze Západní Virginie říká, že jejím životním cílem je, stát se první hlasatelkou s hidžábem v americké komerční televizi. Noor pracuje v současnosti pro Newsy, americkou síť videozpravodajství. Také tvoří videoblogy na YouTube a své názory na individualitu prezentuje v médiích a kampaních. Vystudovala žurnalistiku na jedné z nejprestižnějších škol.

„Být muslimskou ženou s hidžábem mi pomáhá získat důvěru ostatních. Často říkám „já vím, jaké to je, když vás někdo zkresleně prezentuje v médiích, já vám tohle dělat nebudu. Já vím, jaké je, mít v naší společnosti překroucenou pověst zneužívané bytosti A také vím z první ruky, že lidé, kterým se opět dá důvěra a příležitost, si uvědomí, jak silný je jejich vlastní příběh a začnou se o něj dělit s ostatními. To je neuvěřitelně naplňující a může to pomoci a dokonce zachránit ostatní,“ říká Noor Tagouri a věří, že být reportérka s hidžábem jí přináší výhodu.

Jak uvedla minulý rok ve svém rozhovoru pro the Washington Post, nesouhlasí s názorem lidí, kteří se domnívají, že její náboženské přesvědčení ovlivňuje její objektivitu. „To, že nosím šátek na hlavě, mne nijak nenutí, abych vyprávěla příběh jiným způsobem. … Naopak, to mi dává důvěru a sílu … To mi pomáhá dělat to, co dělat chci,“ uzavírá.

Autor: elk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video