Na Těrlicku je i písečná pláž | E15.cz

Na Těrlicku je i písečná pláž

Ilona Češková

Těrlická vodní nádrž sloužila od roku 1962 jako zásobárna užitkové vody. Stala se vyhledávaným místem ke koupání.

Celá Těrlická přehrada je schovaná v krásném zeleném lese. Najdete zde mnoho romantických zákoutí, ale také několik pláží, na které je vstup zdarma a nabízejí zajímavé sportovní vyžití.
Největším lákadlem je vlek pro vodní lyžování, který je v obležení zájemců až do odpoledních hodin, půjčovna loděk, windsurfing a tenis. Můžete si pronajmout motorovou loď s kapitánem a projet celou přehradu. Hodina přijde na šest set korun, když se o tuto částku podělíte s pěti přáteli, vyjde vás atraktivní vyjížďka na přijatelné peníze.

Voda je zatím čistá

Voda má v horkých dnech příjemnou teplotu k osvěžení. Přestože je ale čistá, její barva příliš ke koupání neláká. Každoročně se na přehradě objevují sinice. A tak je zde po celé léto ideální místo pro rybaření. V čisté vodě Sedmička zahlédla dokonce kapra šupinatého a cejna.
Břehy jsou pokryté bahnem s kamínky, pouze na jedné pláži je písek. V době testu Sedmičky ve vodě dováděly hlavně děti a mládež. „Už mnoho let zde trávíme většinu prázdnin, pronajmeme si s kamarády chatku a celý den jsme u vody,“ říká dvacetiletý Pavel Kozák z Havířova.

Občerstvení jen někde

Restaurace na dvou plážích už mají leccos za sebou a jejich nabídka není valná. Při návštěvě Sedmičky v jedné z nich neměli po páté hodině odpoledne ani jeden nanuk, oplatek, čokoládu, zato bylo pivo za pětadvacet korun. Pokud se chcete dobře najíst, zajděte raději do kempu u písečné pláže, kde měli několik teplých jídel za přijatelnou cenu.
Podél pobřeží je několik kempů, které nabízejí po celé léto ubytování jak ve stanech, tak v chatkách. Nejupravenější se nachází u písečné pláže. Můžete si zde zahrát stolní tenis nebo půjčit loďku. V areálu jsou sprchy s toaletami, ohniště a dětské hřiště. Ne všechna místa kolem vody jsou tak pěkná. Nepřehlédnutelné jsou staré dřevěné trámy, zbytky rezavého pódia ve vodě, polorozpadlé prolézačky. Nikdo neví, komu patří, a jako by nikomu nevadily.

Procházka stezkou

Koho neláká voda a koupání, může se vydat po naučné stezce Těrlické mokřady. Vede podél říčky Stonávky, která vtéká do přehrady. Můžete tu zahlédnout mlynaříka dlouhoocasého, rybáka obecného, ledňáčka říčního a při troše štěstí i ondatru pižmovou.

Autor: Ilona Češková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.