Na tři hektary se vejdou plavci i rybáři | E15.cz

Na tři hektary se vejdou plavci i rybáři

Plavky nebo prut u velhartického rybníka? Klidně. Ale se stanem nebo špinavým psem raději nejezděte.

Chcete se vykoupat v přírodě v čisté vodě nebo si zasoutěžit v rybaření? Vypravte se do Velhartic. Alespoň podle starosty Pavla Prossra mají obě skupiny lidí u tamního rybníka o zábavu postaráno. Z jedné strany rybníka sice vede silnice do Petrovic u Sušice, ale druhý břeh je zase balzám na nervy. Je tady totiž les. Obec navíc dbá i o čistotu okolí, na což upozorňuje cedule se zákazem táboření a koupání psů.

„Voda protéká třemi záchytnými rybníčky, takže u nás nehrozí sinice. Navíc všechny tři rybníčky jsme letos nechali vyčistit. Tenhle systém nám dost pomáhá. Kdyby tady byla úplně klidná voda, koupání by asi nebylo možné,“ říká starosta. Na tříhektarový rybník nedají dopustit místní ani lidé z okolí. „Nejbližší koupání je pak jen v Běšinech v Eurocampu. Ale tady je čistá voda a děti mají vymezené brouzdaliště se skluzavkou. A hlavně je to v čisté přírodě. A přeplavat celý rybník? To dá trochu zabrat,“ pochvaluje si Petra Michálková, kterou jsme u rybníka potkali s rodinou na procházce. Koupání a zároveň rybaření sice na první pohled nejde příliš dohromady, lidé si tady ale nepřekáží.

Rybáři už mají vymezený kout, kam se lidé moc koupat nechodí, takže se tady obě skupiny bez problémů snesou. Lidem velmi vyhovuje to, že tady nemusí platit žádné vstupné a navíc mají k dispozici sociální zařízení a zástěnu na převlečení. „Je tady i elektrická přípojka a část pozemku nabízíme k provozování kiosku s občerstvením. To je asi jediné, co tady chybí. Jinak musí lidé pro pití chodit do některé z restaurací ve vsi,“ podotýká Prosr.

„Ještě předloni tady byl stánek s občerstvením, ale majitel ho zrušil,“ dodává. A rozšíření o nějaké atrakce? To bude podle zastupitelů záležet hlavně na penězích. Nad rybníkem je totiž sjezdovka pro zimní sporty, Velhartičtí by ale chtěli ještě multifunkční hřiště. To je ale zatím jen přání obce.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.