Na Vinohradech vyroste nová administrativní budova CRYSTAL PRAGUE | E15.cz

Na Vinohradech vyroste nová administrativní budova CRYSTAL PRAGUE

Společnost GES REAL, a.s. připravuje výstavbu nové administrativní budovy Crystal Prague na pražských Vinohradech v těsné blízkosti metra „A“ Želivského. Ambiciózní projekt vyroste na pozemku o rozloze 1 944 metrů čtverečních mezi ulicemi Vinohradská, Zásmucká a Kouřimská a nabídne celkem 13 648 metrů čtverečních pronajímatelné plochy.

Budova Crystal Prague vyroste na pražských Vinohradech – přímo na Vinohradské třídě v bezprostřední blízkosti dopravního uzlu Želivského, kde se propojuje trasa metra „A“ Želivského s návaznou autobusovou dopravou a řadou tramvajových linek. Autem je snadné spojení do centra a napojení na městský okruh a dálniční síť prostřednictvím pražské magistrály. Tato lokalita, kromě vynikající dopravní dostupnosti, rovněž nabízí dobrou městskou vybavenost, širokou nabídku služeb a atraktivní okolí. „Projekt Crystal Prague je naším prvním velkým projektem, kterým společnost GES REAL, a.s. vstupuje do oblasti výstavby kancelářských objektů,“ upřesňuje Petr Babulík, předseda představenstva společnosti GES REAL, a.s. Generálním dodavatelem stavby je společnost Metrostav, a.s. Termín zahájení výstavby se předpokládá ve 2. polovině tohoto roku a doba realizace zhruba 18 měsíců.

Výjimečná architektura Crystalu byla navržena architektonickou a projekční kanceláří ATELIER 15, s.r.o. pod vedením ing. Libora Hrdouška a ing. arch. Radka Lampy. „Unikátní tvar budovy a její šachovnicová fasáda dodávají stavbě dojem dynamiky, čirosti a lehkosti, čímž se podpoří síla hmotné kompozice,“ vysvětluje hlavní architekt projektu ing. arch. Radek Lampa. Crystal Prague bude ojedinělá moderní kancelářská budova kategorie A o 14 netypických nadzemních podlažích s celkovou nabídkou 13 648 metrů čtverečních pronajímatelné plochy splňující nejvyšší mezinárodní kancelářské standardy. Je navržena tak, aby splňovala veškeré požadavky současné doby a potřeby budoucích nájemců. Celková plocha pronajímatelných kancelářských ploch činí 11 901 metrů čtverčních, plochy určené pro retail v přízemí 1 235 metrů čtverečních (až 5 obchodních jednotek vč. kavárny a restaurace), 130 parkovacích míst ve 4 patrech podzemních garáží, 300 metrů čtverečních skladových prostor v podzemních patrech.

Crystal Prague v sobě skrývá moderní technologie, důraz byl kladen zejména na bezpečnost, čistotu vzduchu a životního i pracovního prostředí a energetickou nenáročnost. Crystal Prague v interiéru nabízí moderní otevřené prosvětlené prostory, které jsou díky plným plochám střídajícím se s prosklenými zároveň prodchnuté jedinečným pocitem intimity a bezpečí. Patra budou dělitelná až na 5 samostatných kancelářských jednotek. Flexibilní kancelářská plocha dovoluje vytvořit jak halové uspořádání (open space), tak uzavřené kanceláře. „Crystal Prague nabízí komfortní uživatelské prostředí s možností využití prostor až 8 m2 na jedno pracovní místo. Jedinečnost této budovy spočívá také v možnostech rozvržení kanceláří dle velikostí a dispozic jednotlivých pater. Spodní patra budovy poskytnou kancelářský prostor nad 1 300 metrů čtverečních, zatímco ve špici ve 14. NP máme k dispozici 258 metrů čtverečních, což nám například dává možnost nabídnout vhodnou dispozici kanceláře i pro malou firmu a navíc v rámci samostatného patra,“ říká Eduard Forejt, National Director ze společnosti Jones Lang LaSalle.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!