Závodní Subaru ze stodoly vydražil Lloyd v bitcoinech | e15.cz

Na závodní klenot Subaru se prášilo ve stodole. Lloyds je vydražil v bitcoinech

Anna Kanta

Anna Kanta

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Ve venkovském stavení v australském státě Victoria dlouho stál zapomenutý, rozbitý vůz Subaru. Na první pohled to bylo běžné závodní auto s cenou do půl milionu korun, ve skutečnosti se jednalo o stroj z mistrovství světa v rallye, s nímž v roce 1995 závodili za Subaru World Rally Team piloti Carlos Sainz a Colin McRae. Soutěžní klenot se teď prodal za bitcoiny v hodnotě 7,8 milionu korun. Informoval o tom zpravodajský web CNBC.

Pravost a finanční hodnotu vozu Prodrive Subaru Impreza potvrdil světově uznávaný systém ICAARS, který se zabývá hodnocením a prověřováním vozů. „Jedná se o skutečně vzácný stodolový nález, který až vyráží dech,“ uvedl inspektor ICAARS pro Lloyds Auctions. „Takové auto jen tak neuvidíte,“ dodal.

Rok po mistrovství světa v rallye v roce 1995 šel vůz takzvaně do důchodu a posledních deset let na něj ve stodole sedal prach. Letos 26. září se jej australské pobočce aukční síně Lloyds Auctions podařilo prodat za 360 tisíc dolarů v bitcoinech poté, co se ukázalo, že je to dávno ztracená legenda z rallye závodů. Síň zdůraznila, že vůz má původní modrou barvu a originální přeplňovaný dvoulitrový motor se šestistupňovou manuální převodovkou.

Provozní ředitel Lloyds Auctions Lee Hames uvedl, že noví majitelé jsou velkými milovníky motoristických závodů a těší se, až naplno vychutnají jízdní vlastnosti vozidla a jeho unikátního závodního ducha. Aukční síň zároveň oznámila, že začne přijímat kryptoměny. Prvořadě to budou bitcoin nebo ethereum, ale týká se to i dalších populárních kryptoměn.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery