Nájemné v obecních bytech Prahy 7 se od června zvýší | E15.cz

Nájemné v obecních bytech Prahy 7 se od června zvýší

Nájemné v obecních bytech Prahy 7 se zvýší od začátku června. Lidé budou nově měsíčně platit 99 korun za metr čtvereční, rozhodla rada městské části. "Radnice nájemné zvýšila po dvou letech," řekl mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Současná výše nájmů se pohybuje mezi 85 až 88 korunami měsíčně za metr čtvereční.

Obce i další majitelé nemovitostí mohou zvyšovat nájemné na základě zákona o jednostranném zvyšování nájemného z bytu. „Radnice nevyužije maximální možné míry zvýšení, která zde vychází na asi 111 korun za metr čtvereční,“ řekl Vokuš. Podle jeho slov bude radnice i nadále pokračovat v sociálním programu, který umožňuje podporu nájemníků obecních i soukromých bytů. Zaměřen je na starobní i invalidní důchodce a na osamělé rodiče, kteří pečují o zdravotně postižené dítě. „Pokud splní stanovené podmínky, bude jim podle velikosti bytu měsíčně vyplácen příspěvek 300 až 500 korun,“ dodal mluvčí.

Ke zvyšování nájemného v obecních bytech letos městské části přistupují různě. Zatímco Praha 2 v programovém prohlášení slíbila, že cenu nájemného letos nezvedne, Praha 10 zdražovat chce, ale pouze o polovinu povolené částky.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud