Nákupy prostřednictvím tweetů? Twitter testuje novou službu | E15.cz

Nákupy prostřednictvím tweetů? Twitter testuje novou službu

Nákupy prostřednictvím tweetů? Twitter testuje novou službu
Twitter
• 
ZDROJ: Radek Pavlovič, E15

ČTK

Americká internetová společnost Twitter testuje způsob, který by uživatelům umožnil nakupovat prostřednictvím takzvaných tweetů, tedy krátkých vzkazů na její stejnojmenné komunikační síti. Akcie firmy na oznámení zareagovaly asi tříprocentním růstem.

Menší počet uživatelů dostane během dnešního dne od partnerů firmy tweety s tlačítkem „buy“ (koupit), díky kterému budou moci provést nákup nebo darovat peníze na dobročinné účely. Pokud na toto tlačítko kliknou, budou vyzváni, aby zadali příslušné informace k platbě a dodací údaje. Objednávka pak zamíří k obchodníkům.

Mezi společnostmi, které s Twitterem v rámci testování nejnovější služby spolupracují, jsou například maloobchodní prodejci Home Depot a Burberry, nezisková organizace The Nature Conservancy či skupina na podporu práv homosexuálů GLAAD.

Twitter: osm let na scéně, žádný zisk

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím si uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy v délce do 140 znaků. Firma zahájila provoz v březnu 2006 a zatím nikdy nevykázala zisk. V posledních letech však zaznamenal silný růst tržeb, které pocházejí hlavně z reklamy.

Akcie podniku loni v listopadu vstoupily na newyorskou burzu s emisní cenou 26 dolarů. První den obchodování uzavřely s růstem o víc než 70 procent na 44,90 dolaru. Koncem listopadu se vyšplhaly na rekordní maximum 74,73 dolaru, od té doby ale postupně klesají.

Vývoj akcií Twitteru od začátku roku

Vývoj akcií Twitteru od začátku rokuVývoj akcií Twitteru od začátku rokuAutor: Yahoo Finance
Zdroj: Yahoo Finance

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!