Návrat k přírodě a k minulosti -dřevostavby pod Ještědem | e15.cz

Návrat k přírodě a k minulosti -dřevostavby pod Ještědem

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V posledních letech se výrazně prosazuje poptávka po zdravém životním stylu. A nezůstává jen například u zdravé výživy. Stále více lidí touží po tom žít ve zdravém prostředí a dýchat každý den čistý vzduch. Jedinečnou možnost zdravého bydlení nabídnou dřevostavby na pozemcích přímo pod dominantou Liberecka - Ještědem.

Severočeská metropole Liberec je charakteristická tím, že nabízí prakticky ideální spojení života ve městě a v přírodě. Svahy Jizerských hor začínají více méně kousek za hranicemi města, stačí vyjet tramvají do Horního Hanychova. To vše navíc jen přibližně hodinu jízdy ze severního okraje Prahy. Liberci samozřejmě nechybí potřebná infrastruktura, zdejší Centrum Babylon, Tipsport aréna či nově otevřená obchodní centra dosahují věhlasu v širokém okolí. To vše doplněné zdravým životním prostředím vytváří ideální místo pro bydlení.

#####Ideální lokalita na dřevostavby

Majitel zdejších pozemků se snaží nabídnout nejen atraktivní pozemky v atraktivní lokalitě, jeho cílem je na těchto pozemcích stavět dřevostavby. To je určitě chvályhodný záměr, protože najít lokalitu, kam by se hodily právě dřevostavby, je velmi obtížné. Například v okolí Prahy je to téměř vyloučené. Vhodné místo se našlo až na úpatí Ještědu, kde firma koupila tři hektary pozemků. Ty momentálně nabízí zájemcům s tím, že jim i doporučuje jejich využití pro dřevostavby. Roubenky a další dřevěné stavby totiž znamenají návrat k přírodě a k minulosti. Dřevo je přírodním materiálem, které zajistí velmi příjemný život. A fámy o tom, že dřevěný dům potřebuje výrazně složitější údržbu než dům z jiných materiálů, jsou skutečně ničím nepodložené předsudky. Ono totiž vždy záleží na tom, jak se dům postaví a jak se ošetřuje. Pravidelnou údržbu si žádá každý dům, ať je postaven z čehokoli. Pohled do řady obcí nejen v Jizerských horách a v Podkrkonoší, které zdobí velké množství i více než stoletých roubenek, dává názoru, že dřevo vydrží hodně za pravdu.

[file:2991:small:left]

#####Pozemek jako investiční příležitost

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video