Návrhářka Dana Dobřichovská: Líbí se mi, když je nevěsta „růžová“ | e15.cz

Návrhářka Dana Dobřichovská: Líbí se mi, když je nevěsta „růžová“

Michaela Hrozková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letošním trendem ve svatebních šatech je krajka. Říká to módní návrhářka Dana Dobřichovská, která spolupořádala veletrh v Jihlavě.

Svatba je jednou z nejdůležitějších událostí v životě každého člověka. Aby budoucí svatebčané měli co nejvíc inspirace, rozhodla se žďárská módní návrhářka Dana Dobřichovská (na snímku) uspořádat v pátek 18. a v sobotu 19. března v Jihlavě první svatební veletrh na Vysočině. Dobřichovská také popisuje, jaké jsou nejmodernější svatební trendy a co by nikdy žádné nevěstě nemělo chybět.

Proč jste se rozhodla spolupořádat svatební salon v Jihlavě?

Když jsme před dvěma lety otevírali ve Žďáru nad Sázavou obchod, byl za rohem prostor, který se na prodejnu zrovna nehodil. Jelikož se k nám maminky chodí obléct na svatbu a pořád jsme tu řešili svatby, říkali jsme si, že bychom tam mohli udělat půjčovnu svatebních šatů. Odtud potom pramenila inspirace na svatební salon v Jihlavě. Když už něco dělám, neumím to dělat polovičatě.

Jaké trendy letos kralují svatebním šatům?

Základem jsou svatební šaty ve stylu princezny, protože každá žena se tak chce v tento den cítit. V současné době se na šatech objevují hodně krajky a detaily v podobě peříček. Šaty jsou spíše „načančané“, ne hladké. Hodně ale záleží na stylu a vkusu nevěsty. Musí podtrhnout její osobnost. Jestliže někdo není na volánky a peříčka, nemůže si takové na svatbu pořídit. Víc se k ní určitě budou hodit jednodušší šaty.

Jsou české nevěsty odvážné, nebo se bojí experimentovat?

Některou nevěstu nezajímá, co je aktuální trend. Má jasnou představu o tom, co by si chtěla ve svatební den obléct. Jiná se zase zeptá, co je v letošních kolekcích nového a co nemívají ostatní často na sobě. Chce být jiná.

Je na svatbu nutná bílá barva?

Bílá a smetanová barva je u nás tradice. Oproti tomu například španělsky mluvící země oblékají tradiční červenou. Na přehlídce už jsme také měli červené svatební šaty, ale žádný velký zájem o ně mezi nevěstami není. Jestliže chtějí mít snoubenci klasickou svatbu, volí jednoznačně světlé barvy. U smetanové bych dala ale pozor. Ne každému sedí. Ke smetanové barvě je lepší mít trošičku opálenější pleť. Bledulka by s nimi splynula a v šatech by nevynikla.

Jaké doplňky jsou ke svatebním šatům důležité?

Když je vše v jemném detailu, může mít na sobě žena náušnice, náhrdelník i náramek. Pokud k sobě stylově ladí. Nedoporučovala bych ale prstýnky, maximálně zásnubní. Když má nevěsta hodně zdobné šaty, musí být v doplňcích střídmá. Obecně je lepší střídmost v doplňcích, aby celek působil spíš křehce. Líbí se mi, když mám z nevěsty dojem, že je „růžová“.

Myslíte, když má nevěsta světlé líčení?

Přesně tak. K nevěstám patří lehounké líčení, které působí étericky. Nevěsty by měly zapomenout na tmavé stíny i výrazné linky.

Co by nevěstám nemělo v žádném případě chybět?

Určitě podvazek. Měl by být modrý a měl by jí ho někdo darovat.

Pamatujete si ještě na svou vlastní svatbu?

To se nedá zapomenout. Byla skromná, v červnu a pršelo. Vdávala jsem se ještě za totality, kdy žádné půjčovny ani výběr šatů na svatbu neexistovaly. Šaty mi šila kamarádka, která absolutně nestíhala a přinesla mi je až v den svatby ráno. Do poslední chvíle jsem netušila, jak budou šaty vypadat.

A líbily se vám nakonec?

Nebyla jsem z nich vůbec nadšená! Po svatbě jsem je obarvila, potom ještě ustřihla a nakonec vyhodila. Doma ve skříni už je tedy schované nemám.

Autor: Michaela Hrozková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery