NEC chce prodat divizi mobilních telefonů čínskému Lenovu | E15.cz

NEC chce prodat divizi mobilních telefonů čínskému Lenovu

Lenovo
Lenovo
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Dva ztrátové roky přinutily společnost NEC k prodeji divize mobilních telefonů. Japonský výrobce elektroniky již jedná o prodeji problémové divize čínskému výrobci počítačů Lenovo Group.

Firma NEC dlouho tvrdila, že mobilní divize je důležitou součástí jejích operací. Po dvou letech ztrát se však firma zbavuje majetku, aby posílila ziskovost.

„V době rychle se měnícího trhu zvažujeme několik způsobů, jak posílit konkurenceschopnost našeho podnikání v oblasti mobilních telefonů, ale nic nebylo rozhodnuto,“ reagovala firma NEC na zprávy o prodeji divize. Ve firmě Lenovo nebyl nikdo, kdo by se ke zprávě vyjádřil.

Podle zdrojů není Lenovo jediným zájemcem. NEC jedná také se zájemci z Japonska. Japonští výrobci mobilních telefonů mají stále větší problémy prosadit se v zahraničí v konkurenci dvou gigantů, amerického Applu a jihokorejské Samsung Electronics. Hrozbou jsou pro ně i mladší čínští výrobci. Oba světoví giganti rovněž snižují prodej japonských firem na jejich domácím trhu.

O problémech japonských firem čtěte více:

Téměř polovina všech prodaných televizorů má značku Samsung nebo LG, Japonsko slábne

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.