Nejhloupější způsob jak zemřít aneb komunikační kampaň roku | e15.cz

Nejhloupější způsob jak zemřít aneb komunikační kampaň roku

Hana de Goeij

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dost možná jste mezi 50 milióny uživateli YouTube, kteří tento klip už viděli. Jde totiž o bezkonkurenčně nejlepší komunikační kampaň uplynulého roku. Na festivalu kreativity Cannes Lions, který o uplynulém víkendu skončil, posbírala kdejakou cenu a polovina lidí na promenádě si ji broukala pod vousy.

Řeč je o kampani pro australského provozovatele metra s prostým názvem Dumb Ways to Die, jejímž úkolem bylo snížit nehodovost v metru a získat od lidí závazek, že se budou v blízkosti vlaků chovat bezpečně. Agentura se vyhnula ohrané šokové kampaň, vyhrožování či poučování a k závažnému tématu naopak zvolila zábavnou formu.

Ve zpětném testování účinnosti kampaně agentura zjistila, že 39% dotazovaných se v jejím důsledku bude v metru chovat opatrněji a nehodovost byla meziročně snížena o 21%. Kampaň Dumb Ways to Die si z Cannes odvezla Grand Prix v kategoriích Direct Lions, Film Lions, PR Lions, Radio Lions a Integrated Lions. Tomu se říká uhodit hřebíček na hlavičku. Klobouk dolů před kreativci.

Autor: Hana de Goeij

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video