Nejlevnější Bugatti Chiron stojí čtvrt milionu korun. Má to ale háček... | e15.cz

Nejlevnější Bugatti Chiron stojí čtvrt milionu korun. Má to ale háček...

Jakub Havlíček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Za tuto cenu by asi hodně lidí uvažovalo o koupi tohoto nadauta. Bohužel se v něm ale neprojedete. Více na: http://www.autorevue.cz/nejlevnejsi-bugatti-chiron-stoji-ctvrt-milionu-korun-ma-to-ale-hacek

Jedná se totiž o model pro sběratele v měřítku 1:8. Prodej byl zahájen v březnu během autosalonu v Ženevě. Za v přepočtu téměř 250.000 korun (10.160 dolarů) dostanete do detailu vypracovaný model, všechny součástky jsou vyráběné ručně a to přesně podle dat od automobilky Bugatti.

Výrobce luxusních modelů aut se opravdu zaměřuje na každičký detail. Při objednávce si můžete stejně jako u skutečného vozu vybrat obložení interiéru nebo barvu prošívání sedadel. Paleta barev dokonale kopíruje barvy, které používá výrobce luxusních vozů. Dokonce si můžete vybrat i styl vystavení. Jestli toužíte svůj model vystavovat například na stole nebo jako jeden ze svých klenotů ve speciálním stojanu. Možné je dodat i osvětlení, aby vůz nezanikl ani ve tmě.

Anglická firma Amalgam, která tebnto unikátní zmenšený Chiron vyrábí, se specializující na sběratelské modely aut nabízí samozřejmě i další kousky. Pokud byste zatoužili vlastnit Lamborghini Huracán v měřítku 1:8, připravte si přibližně 180.000 korun. Milovníci italské značky Ferrari si můžou například pořídit model F430 v měřítku 1:8 za přibližně 296.000 korun.

Autor: Jakub Havlíček

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video