Nejmenší model Škody bude k mání od listopadu | E15.cz

Nejmenší model Škody bude k mání od listopadu

Škoda Citigo
Škoda Citigo
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejmenší škodovka – dosud utajovaný vůz Citigo, který se bude vyrábět v bratislavském závodě – se na českém trhu objeví už v listopadu. Podle serveru Denik.cz bude auto do městských ulic stát mezi 180 a 190 tisíci korunami.

Do prodeje přijde třídveřová verze na českém trhu už v listopadu, v červnu 2012 se objeví na trhu pětidveřová verze. „Abychom stíhali výrobu, začne prodej nejprve v České republice a až se zájem ustálí, začneme jej prodávat i v dalších zemích,“ řekl serveru šéf prodeje a marketingu Škoda Jürgen Stackmann. Jako hlavní cílové skupiny vozu vidí automobilka mladé řidiče nebo mladé rodiny, které potřebují druhý nebo třetí vůz do rodiny.

Vůz bude mít spotřebu 4,2 litru benzinu na sto kilometrů a nízké emise kolem 97 gramů oxidu uhličitého na kilometr. „Cenu představíme do několika týdnů. Již teď ale mohou říci, že bude nižší než v případě Volkswagenu UP,“ řekl serveru Stackmann.

Škoda Citigo Autor: Skoda Auto
Škodovka do města - Citigo

Nové auto vychází tvarově z modelu Volkswagen UP, jenž byl představen před několika týdny na autosalonu ve Frankfurtu. „Citigo je ústředním pilířem naší růstové strategie. Otevře naší značce cestu do velmi perspektivního segmentu, zájem o tyto vozy stále roste,“ uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva společnosti Škoda Winfried Vahland.

Citigo bude 3,56 metru dlouhé, 1,65 metru široké a 1,48 metru vysoké. Objem zavazadlového prostoru činí 251 litrů, sklopením opěradel zadních sedadel se zvětší na 951 litrů. Po uvedení modelu Citigo na trh budou na výběr dva nové tříválcové benzinové motory, oba mají objem 1,0 litru a výkon 44 kilowatt, respektive 55 kilowatt. V roce 2012 se navíc vedle ručně řazené převodovky objeví také pětistupňová automatizovaná převodovka.

Autor: ČTK, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video