Nejmužnější auto? Ford Mustang, shodli se Angličané | e15.cz

Nejmužnější auto? Ford Mustang, shodli se Angličané

tabulka
tabulka
• 
ZDROJ: Bluebeards Revenge

nes, Autorevue.cz, Jiří Duchoň

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Vzkříšená americká legenda Ford Mustang je podle ankety uspořádané britskou značkou Bluebeards Revenge vyrábějící potřeby pro holení nejmužnějším osobním autem současnosti.

Formou e-mailu oslovila 1 835 svých britských zákazníků s tím, aby zvolili nejmužnější a nejméně mužný vůz.

Titul „Nejmužnější auto na světě“ si z této ankety odvezl Ford Mustang s 21 procent kladných odpovědí. Na dalších místech se pak objevily modely Aston Martin DB7 (15 procent), Range Rover (13 procent) a Dodge Viper (11 procent).

2862136:normal690:true:true Současná podoba Fordu Mustang

Ford Mustang se veřejnosti představil poprvé v roce 1964. Auto získalo mnoho motoristických ocenění, několikrát bylo na seznamu ankety Auto roku a v letech 1974 a 1994 dvakrát vyhrálo anketu Motor Trend Car of the Year. Ford Mustang také jako první automobil dostal zlatou medaili v designérském ocenění Tiffany.

Nejslavnější automobilová honička ve filmu, jejímž protagonistou byl Steve McQueen a jeho Ford Mustang

O velkou oblibu a popularizaci Fordu Mustang se zasloužila také dnes už klasická automobilová honička ve filmu Bullitův případ, kde za volantem Mustangu seděl herec a velký milovník automobilových závodů Steve McQueen. Vozy značky Aston Martin jsou zase nerozlučně spjaty s agentem Jamesem Bondem.

Na opačné straně spektra je situace jiná a dominují jí zejména japonská a německá auta. Autem, které se hodí nejméně k prototypu muže se strništěm na tváři, se s přehledem Volkswagen Beetle (31 procent) následovaný Mazdou MX-5 (20 procent), Fordem Ka (11 procent) a Toyotu Prius (9 procenta).

Vozy pro „opravdové chlapy“ a ty nejméně mužné podle Bluebeards Revenge

tabulkaAutor: Bluebeards Revenge

Autor: nes, Autorevue.cz, Jiří Duchoň

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video