Nejrychleji se v bazaru prodají vozy Jeep, Kia a Lexus | E15.cz

Nejrychleji se v bazaru prodají vozy Jeep, Kia a Lexus

Nejrychleji se v bazaru prodají vozy Jeep, Kia a Lexus
Autobazar - ilustační foto
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Největší naději na rychlý prodej mají v tuzemských autobazarech vozy Jeep, Kia a Lexus. Například Jeep se průměrně prodá za 41 dní a Kia za 48 dní. Nejdéle na kupce naopak čekají automobily Volvo, BMW a Saab, kde není výjimkou i více než 100 dní v nabídce. Vyplývá to ze statistik společnosti Cebia, která se zabývá prověřováním vozidel.

Téměř třetina v Česku prodávaných ojetých aut je značky Škoda, desetina trhu patří značkám Volkswagen a Ford. Následují Toyota a Renault. Škoda, Volkswagen a Ford jsou zároveň nejčastěji odcizovanými značkami osobních aut. Naopak běžné typy vozidel japonských a korejských továrních značek a vozidla méně rozšířených značek, například americké vozy, jsou odcizovány nejméně.

V poslední době roste zájem zlodějů o luxusní vozy Mercedes a BMW. Přibližně tři čtvrtiny ukradených aut zůstane v Česku buď s pozměněnou identitou, nebo na náhradní díly. Zbytek míří do zemí východního bloku.

Znovu nalézt se v tuzemsku daří kolem 37 procent ukradených vozů. Například v Nizozemsku se srovnatelným počtem registrovaných aut je to více než polovina. Podle Cebie je v Česku téměř pětina ojetých vozidel prodávaná se změněnými identifikačními údaji nebo falšovanými doklady. Dvě pětiny aut mají stočený tachometr.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!