Nemocnici v Karlových Varech opustí téměř polovina lékařů

Osmapadesát výpovědí lékařů nemocnice v Karlových Varech. Tolik jich přistálo na stole v sekretariátu generálního ředitele Karlovarské krajské nemocnice Zdeňka Horáka. Ten je momentálně na dovolené, k situaci se vyjádří v pondělí 3. ledna. Nicméně vzkázal, že bude jednat s každým lékařem.

„Znovu opakuji, že jde o záležitost vlády a zdravotních pojišťoven. Požadavky odborového svazu jsou jednoznačné, manipulace s drobnými penězi ze strany kraje by v současnosti byla kontraproduktivní a mohla by být vnímána jako pokus zviklat stanovisko některých lékařů. Chceme, aby jednala vláda. Situaci kraj v žádném případě nemůže ovlivnit,“ reagoval krajský radní pro zdravotnictví Václav Larva na skutečnost, že ve Varech dala výpověď téměř polovina všech lékařů.
Podle Larvy je krize v nemocnicích něčím vyvolána, a proto by ji měla řešit právě vláda. „Měla by urychleně odstranit její příčiny. My se jen můžeme pokusit zmírnit důsledky krize,“ uvedl s tím, že od března, pokud to bude nutné, bude kraj vozit pacienty do nemocnic v Ústí nebo v Plzni. Výpovědní lhůta totiž lékařům poběží do konce února.
Karlovarský kraj je vlastníkem společnosti Karlovarská krajská nemocnice, která provozuje nemocnice v Karlových Varech a v Chebu. Tam podalo výpovědi osmnáct lékařů.