Netflix dorazí do Česka, nejpozději v příštím roce | E15.cz

Netflix dorazí do Česka, nejpozději v příštím roce

Netflix dorazí do Česka, nejpozději v příštím roce
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Marit & Toomas Hinnosaar, Flick.com (CC BY 2.0)

ČTK

Americká webová videopůjčovna a televize Netflix nabídne nejpozději v příštím roce své služby i v Česku. V dnešním vydání to píší Hospodářské noviny na základě vyjádření šéfa komunikace firmy Cliffa Edwardse. Netflix působí již ve více než 50 zemích světa, například loni na podzim zahájil provoz v sousedním Německu. Kladný ohlas si získal i seriály z vlastní produkce.

Edwards deníku potvrdil, že firma počítá s expanzí do České republiky nejpozději během roku 2016. Původní seriály Netflixu z posledních let jako House of Cards nebo Orange Is the New Black jsou vysoko hodnocené i českými diváky, kteří se k nim ale zatím mohli dostat většinou jen prostřednictvím pirátského stahování nebo až po vydání na DVD.

Zákazníkům Netflix nabízí soubor filmů, seriálů či pořadů za měsíční poplatek, v přepočtu kolem 200 korun. Firma začínala v roce 1997 jako půjčovna DVD, které v rámci USA rozesílala poštou.

Přelomem bylo ale o deset let později zavedení přehrávání přes internet. Později navíc firma kromě nabídky filmů a seriálů z cizí produkce začala vytvářet i vlastní snímky, a konkuruje tak třeba kabelovým televizím HBO nebo Showtime. Netflix má 57 milionů uživatelů a loni vydělal před zdaněním 402 milionů dolarů.

Jan Sedlák: Amazon si kupuje budoucnost televize

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!