Noční disco ruší lidi ze sídliště | E15.cz

Noční disco ruší lidi ze sídliště

Obyvatelé sídliště v Hodoníně mají bezesné víkendové noci. Pod okny jim do čtyř do rána duní diskotékové hity.

Největší šlágry 70. a 80. let poslouchají každý víkend lidé žijící poblíž kulturního domu na hodonínském sídlišti Jihovýchod. Někteří jsou z toho zoufalí. Ne snad proto, že by nesnášeli písně Michala Davida či Markéty Muchové, ale proto, že musí ráno vstávat do práce.

„Ruší mě diskotéka a hlavně lidé, kteří z ní k ránu odcházejí a pokřikují na ulici. Je to nepříjemné,“ řekl třeba František Tichý, který bydlí poblíž.

O problému se rozpoutala diskuse i na internetových stránkách města. „Zajímalo by nejen mě, ale i ostatní obyvatele, kteří bydlí v blízkosti kulturního domu, kdo v kavárně povoluje hudební produkce. Opakují se každý víkend do čtyř do rána a následné pokřikování odcházejících až do půl šesté ráno,“ postěžoval si jeden z diskutujících.

Ředitel kulturního domu Zdeněk Grombiřík připustil, že problém s hlukem řešil s hygieniky. „Soukromý nájemce, který provozuje diskotéku, už dal na okna protihlukové fólie. Problém je v tom, že je to starý typ budovy, která stojí uprostřed sídliště,“ řekl Grombiřík.

Za hluk podle něj mohou i velká horka. „Přestože je tam klimatizace, při extrémních teplotách se musí otvírat okna. Potom je samozřejmě vše víc slyšet,“ vysvětlil Grombiřík.

Hodonínský starosta Lubor Šimeček slíbil, že pokud se na radnici sejde víc stížností, bude se tím vedení města zabývat. „Zavírat takové podniky ale není řešení. Hodonín se profiluje jako lázeňské město a je důležité, aby se lidé měli kde bavit. U jednoho nočního podniku bydlím a není to nic příjemného. Je to ale daň za život ve městě,“ dodal Šimeček.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.