Norové snížili pokutu Švédovi, považovali ho za chudšího souseda | E15.cz

Norové snížili pokutu Švédovi, považovali ho za chudšího souseda

Norská policie
Norská policie
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Norská policie se ustrnula nad švédským řidičem a o polovinu mu snížila původní pokutu 8000 norských korun (asi 27 tisíc korun), protože si vzpomněla, že blahobytní Norové vydělávají více než Švédové. Jistý švédský profesionální fotbalista se ovšem proti norskému uvažování ohradil a odmítl pohled na Švédsko jako Polsko Skandinávie, napsal švédský list The Local.

Ulfa Andera Anderssona, který pracuje v Norsku, pokutovala loni v březnu norská policie za to, že jeho kamion měl brzdy ve špatném stavu. Na místě proto dostal zmíněnou pokutu. Později ale obdržel překvapivý dopis, ve kterém mu policisté snížení finančního postihu o polovinu vysvětlili tím, že vzali v úvahu jeho švédské občanství a s tím spojenou výši příjmů.

„Děkuji jim za slevu, ale připadá mi to velice podivné. V současné době, kdy je švédská koruna slabá, vydělávám více než mí norští kolegové a navíc žiju v (levnějším) Švédsku,“ řekl Andersson.

Norský list Verdens Gang případ soucitu nad údajně chudšími Švédy natolik zaujal, že požádal švédského profesionálního fotbalistu Daniela Nannskoga působícího v Norsku o komentář. „To, že Norové mají ropu a kdesi cosi a že Švédové jsou Poláky Skandinávie, je k smíchu. Ve skutečnosti mezi námi rozdíly nejsou,“ prohlásil sportovec.

Švédský spisovatel a novinář Jan Guillou označil za podivné, že norští policisté považovali muže za chudého jen proto, že to byl Švéd.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video