Novák nedokončil těžký závod | E15.cz

Novák nedokončil těžký závod

Velmi těžká zkouška čekala na triatlonisty, kteří se vydali na trasu nedělního sedmadvacátého ročníku Táborského triatlonu.

Teplé počasí, velké dusno a náročná trať. To byly znaky čtvrtého z pěti letošních závodů, které se započítávají do seriálu mistrovství republiky. Roli favorita splnil Martin Krňávek, který o svém vítězství rozhodl v závěrečném běhu. Druhý skončil se ztrátou pětatřiceti vteřin Jan Čelůstka a o dalších šestnáct vteřin zaostal Jan Jaňour. Na start se postavilo pouze devatenáct mužů a pět žen. Z toho jeden závodník byl diskvalifikovaný a čtyři vzdali. Mezi nimi i jindřichohradecký triatlonista Martin Novák z TC Vaněk. „Při závěrečném běhu jsem byl totálně vyčerpaný. Sotva jsem stál na nohou a hlava mi úplně vysadila. Už to prostě nešlo dál. Nemělo smysl pokračovat,“ uvádí Martin Novák důvody toho, proč ze závodu odstoupil.
Přitom se zdálo, že se neustále přibližoval k Jaroslavu Pejsarovi a nevypadalo to, že by mu síly docházely.
„Cyklistická část je v Táboře extrémně těžká. Nikde se nedá odpočinout. Dvacet kilometrů jsem jel sám. Při běhu jsem si přál, ať už je konec. Ale z ničeho nic jsem se najednou začal ploužit. Do cíle mi chyběly jenom dva okruhy, asi tři kilometry,“ svěřuje se jindřichohradecký triatlonista.
Při tak náročném závodu a za účasti nejlepších českých triatlonistů je třeba dodržovat pitný režim a doplňovat energii. „Možná jsem to podcenil. Zatím nemám zkušenosti, kdy při tak dlouhém a náročném závodě správně načasovat příjem energie. V takovém rychlém tempu a velkém nasazení jsem žádný závod ještě nikdy neabsolvoval,“ přiznal Novák. Ve své sportovní kariéře zatím dokončil všechny závody. Až na jeden. „Poprvé jsem vzdal před třemi roky v Mělníku. Tehdy bylo také dusno a to mi nesedí,“ vzpomíná triatlonista TJ Vaněk. Snad se poučí už v dalším závodě, který je na programu příští víkend v Karlových Varech.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.