Nové pronájmy kanceláří v Praze se v minulém čtvrtletí zvýšily | E15.cz

Nové pronájmy kanceláří v Praze se v minulém čtvrtletí zvýšily

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Objem nových nebo obnovených pronájmů moderních kanceláří v Praze se ve třetím čtvrtletí zvýšil meziročně o 7,6 procenta na 50.000 metrů čtverečních. Na 45 procent z toho tvoří obnovené smlouvy nynějších nájemců. Ve srovnání s druhým čtvrtletím se trh snížil o 49 procent. Oznámilo to sdružení realitních poradenských firem Prague Research Forum (PRF).

Stavitelé od července do konce září dokončili v hlavním městě celkem 48 tisíc metrů čtverečních moderních kanceláří. Největším dokončeným projektem byla budova Main Point Karlin v Praze 8, která nabízí 25 700 čtverečních metrů. V posledních třech měsících roku 2011 očekávají odborníci v metropoli dokončení dalších 38 tisíc metrů čtverečních administrativních ploch. Příští rok bude podle nich v Praze dokončeno kolem 97 tisíc metrů čtverečních kanceláří.

Nejvyšší měsíční nájemné v centru metropole se v případě prvotřídních kanceláří pohybovalo podobně jako v předcházejících obdobích i ve třetím čtvrtletí kolem 20 až 21 eur (asi 496 až 521 korun) za metr čtvereční.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video